Homepage Kuchyně ČISTOTA V DESIGNU, KUCHYNĚ BEZ ÚCHYTEK

ČISTOTA V DESIGNU, KUCHYNĚ BEZ ÚCHYTEK

Minimalizmus je pojem, který je velmi často spojován se slovy moderní a čistý. Odpovídá to zásadě minimalizmu eliminovat všechny rušivé detaily a vyzdvihnout jednoduchost a soulad celku jako takového.

kuchyně bez kování    

Hladké a čisté tvary, jednolité povrchy a design bez
zbytečných doplňků a rušivých momentů. Spojujete
si výraz minimalistický s něčím nudným??
Nepovedený minimalistický design tak působit může,
ale pokud si vyberete správného poradce a necháte
se jim vést, může být minimalistický výsledek
kouzelnou souhrou barev, tvarů a dokonalé kompozice.
Podívejme se, jak vypadá kuchyň v minimalistickém
designu.

KOUZLO V KOMBINACI BAREV

Dřívější představa minimalistického interiéru byla spojena s bílou, šedivou a černou barvou, často v lesklém provedení. Takový interiér působil chladně a neosobně. I zde ovšem dochází k vývoji a následující ukázka jen potvrzuje, že kombinaci čistých linií může tvořit dřevo nebo dokonce několik jeho dekorů. Třebaže jde o prostorově velkou kuchyň, mohlo by použití tmavé barvy dřeva vytvořit tmavý kout. Použitím bílé barvy na spodní skříňky docílil architekt prosvětlení prostoru a zajímavé plastičnosti.

Silným kusem masivu, který přiložil k hraně kuchyňské
linky, vytvořil teplý kout pro poklidné stolování. Vzor
masivu se odráží na použitých MDF deskách na zadní
straně kuchyňské linky a později přechází na celou
stěnu, která ukrývá elektrospotřebiče a úložné
prostory doplněné o drátěný program na úschovu
potravin. Naopak v bílé pracovní části jsou uloženy
všechny potřeby pro vaření. Pro minimalistický
nábytek je vždy použit dotykový zavírací systém touch
in, pro nějž se obecně nehodí lesklé povrchy, které
jsou citlivé na otisky prstů.

   moderní kuchyně bez kování

 

ŘEŠENÍ MALÉ KUCHYNĚ

Minimalistická kuchyň je skvělým řešením i do malých prostor. Zde je ideální zvolit jen jednu barevnost – ideálně v pastelových barvách a s doplněním dominantní barvy pozadí, která prostor rozbije a ukotví. Díky hladkým povrchům bez kování působí celková plocha kuchyně větší, než ve skutečnosti je.

V případě malých bytů nebo garsonek je naprosto ideální použít stejný styl nábytku i do dalších komponentů, jako jsou obývací stěny, skříně a police. Sjednocením stylů a materiálů lze docílit dokonalé harmonie a čistoty celého interiéru.

 

Vhodně zvolenými doplňky a květinami můžete dotvořit kouzlo malého, ale útulného domova. Pravděpodobně se vám nepodaří sehnat všechny kusy nábytku ve stejném stylu, proto je řešením nábytek na zakázku. Šikovný truhlář vám s realizací rád pomůže. Pokud máte svou představu nejen v hlavě, ale i v ruce, dojdete společně k finálnímu návrhu. Nebo se obraťte na nábytkové studio, které disponuje 3D vizualizacemi a celý interiér na zakázku s vámi doladí touto cestou. Nábytek na zakázku může být někdy dokonce i levnější než katalogové řešení. Ale nikdy nebude extrémně dražší a váš interiér ponese kouzlo dokonalosti a souhry.

SDÍLET ČLÁNEK
Další články