Homepage Kuchyně Kuchyň nebo dětský pokoj? Pořiďte si Hezký domov se zkušeným truhlářem

Kuchyň nebo dětský pokoj? Pořiďte si Hezký domov se zkušeným truhlářem

Když si pořizujeme novu kuchyň nebo nábytek na míru, můžeme k tomu mít různé důvody, vždycky si ale chceme pořídit příjemné bydlení, zkrátka hezký domov. A je přitom celkem jedno, jestli si pořizujeme nový nábytek do obývacího nebo dětského pokoje, případně do ložnice. A právě hezký domov bude hlavním tématem dnešního článku, a to hned několikrát. Představíme si tři inspirativní interiéry, dvě kuchyně a jeden dětský pokoj, a navíc jednu brněnskou truhlářskou firmu, která je pod trojlístkem povedených realizací podepsaná. Truhlářská firma s dlouhou tradicí se jmenuje stylově - Hezký domov s.r.o. a dle referencí jí toto jméno sluší, posuďte sami.

Všechny tři realizace, které si ukážeme podrobněji, mají mnoho společného: jednoduchý, čistý a praktický tvar; střídmou, ale elegantní barevnost a rovněž autora – Michala Čecha, který přes svoje mládí působí v oboru interiérového designu už dvanáct let.

Dvě bílé kuchyně a každá jiná

Zákazníci do kuchyňského studia přicházejí s různými představami, třeba s jasně formulovanou barvou budoucí kuchyně. Podívejte se, jak nápaditě lze přistoupit k požadavkům na bílou, prostornou kuchyň. Dvě do značné míry obdobná zadání dala vzniknout dvěma moderním kuchyním, které vám při prvním pohledu mohou splynout. Při druhém, důslednějším pohledu však odhalíte jemné, ale významné rozdíly. Tak schválně, která ze dvou sněhobílých kuchyní bude bližší vašemu srdci? Dáte přednost strohé, puristické moderní nebo dekorativnějšímu pojetí s nádechem romantického stylu provence.

Porcelánový dřez a tabulový nátěr pro rychlé vzkazy křídou

V moderní, jasně organizované kuchyni, v níž vás na první pohled zaujmou výrazné, kontrastní spotřebiče a překvapí černé pole natřené speciální barvou pro rychlé vzkazy křídou, nechybí ani jemné, ale všudypřítomné dekorativní prvky – ty čisté, bílé kuchyni propůjčují tu správnou míru útulnosti. V interiéru nové kuchyně se vhodně doplňují dvířka s prolisem, dekorativní úchyty a výrazné, porcelánové umyvadlo. Tyto romantické prvky se však v jednom prostoru musí srovnat s extravagantními spotřebiči a téměř futuristickou, komínovou digestoří. Kontrastní kombinaci bílé a černé barvy skvěle doplňuje další, tentokrát přírodní prvek, totiž pracovní deska s dubovým dekorem – celý interiér tak působí velmi příjemně a lidsky.

Zajímavý je i příběh vzniku nové kuchyně, ta slouží mladému páru, který se připravuje na založení rodiny. Manželé měli přitom jasnou představu, jak má jejich nová kuchyň vypadat. „Jednotlivé zakázky vznikají různě, tentokrát jsme se zákazníkovi trefili do jeho představy hned napoprvé. Dá se říct, že první návrh se z 95 % realizoval, což není zrovna obvyklé. Manželé navíc mají dobrý vkus, takže další dovybavení interiéru naší kuchyni jenom prospělo, a to platí i pro zařízení obývacího pokoje, který s novou kuchyní sdílí společný prostor,“ pochvaluje si Michal Čech z truhlářství Hezký domov.

Moderní, praktická a bez úchytek

I druhá kuchyň vsadila na bílou barvu, a to ještě ve větší míře než v předchozím případě. Tentokrát bychom však v interiéru veškeré dekorativní prvky hledali marně. Zbrusu nová kuchyň vsadila na jednoduchý, čistý až puristický design, který si vystačí beze všech úchytek. K pohledu se nám tak nabízí velké, dominantní plochy zářivě bílé barvy ve vysokém lesku, které doplňuje málo obvyklá, rovněž bílá pracovní deska a obložení z bílého mléčného skla. Ze stejného materiálu je i nenápadná digestoř. Tentokrát však bylo hledání ideální podoby nové kuchyně složitější, ve hře byla i varianta s pracovní deskou v dekoru exotického dřeva s výraznou kresbou. Nakonec ale zvítězila bílá barva, a to doslova na všech frontách.

„Tuto zakázku jsme s klientem ladili poměrně dlouho, ale to není na škodu. Se zákazníkem jsme absolvovali snad deset schůzek – výsledkem je však interiér, který beze zbytku splňuje všechny klientovy požadavky,“ vysvětluje brněnský designér.

Velké okno za pracovní deskou, které přináší do interiéru dostatek přirozeného světla, způsobilo, že kuchyňská linka se musela obejít bez tradičních horních skříněk. Úbytek úložného prostoru však bohatě kompenzuje kompaktní stěna, v níž vizuálně dominují černé elektrospotřebiče. Velké úložné prostory přitom v domácnosti neslouží pouze pro kuchyňské účely, pohodlně se do nich vejdou skládací schůdky nebo třeba vysavač.

Ani dětský pokoj nemusí křičet jako kolotoč na pouti

Střídmé barvy se hodí i do dětského pokoje, zvlášť když jej sdílí dva sourozenci, kteří se v něm zanedlouho budou připravovat i k přijímacím zkouškám na vysokou školu. Místo sněhově bílé barvy se tentokrát v interiéru uplatnily šedé a přírodní barevné tóny. Dispozice pokoje si vynutila umístění patrové postele, oba bratři však mají k dispozici i tradiční noční stolek, byť v jednom případě zavěšený na zdi. Omezený prostor, do nějž se musel vejít plnohodnotný pracovní stůl, přinutil designéra bojovat o každý volný milimetr prostoru. Řešením je velká šatní skříň na míru a třístupňové schodiště, které ukrývá další úložné prostory, a navíc slouží jako vstup na horní palandu.

„Zákazník s námi budoucí podobu nábytku konzultoval již během vlastní rekonstrukce pokoje, což je ideální stav. Společně jsme tak třeba vybírali i podlahovou krytinu,“ upozorňuje Michal Čech z firmy Hezký domov.

Chystáte se zvelebit vlastní bydlení?

Představili jsme si tři svěží interiéry, které měli leccos společného – především promyšlené uspořádání nábytku a uvážlivou barevnost. Chcete-li se pustit do zařizování vlastního bydlení, můžete se trojlístkem vydařených realizací inspirovat. Představené interiéry jsou nejlepším dokladem toho, že spolupracovat se zkušeným designérem a s profesionálními truhláři se vám vyplatí. Je to jednoduché - Kdo z nás by nechtěl Hezký domov? Zkušený designér vám pomůže nalézt to nejlepší řešení, které zohlední všechny vaše představy a požadavky. Šikovných truhlářů je na českém trhu naštěstí dostatek, takže se stačí jen rozhodnout.

Zdroj: Hezký domov s.r.o.

SDÍLET ČLÁNEK
Další články