Homepage Kuchyně Novou kuchyň do staršího panelového bytu? Za 10 dní může být hotovo

Novou kuchyň do staršího panelového bytu? Za 10 dní může být hotovo

Kdo by si nechtěl pořídit novou kuchyň? Bude hezká, přesně podle vašich představ a vybavená elegantními spotřebiči. Budete se v ní cítit skvěle a jistě vám v ní bude i dobře chutnat. Prostě nová kuchyň bude krásná, voňavá, čistá a útulná a pochválí vám ji každá návštěva. Přesto všechno, se někteří z nás do pořízení nové kuchyně dvakrát neženou a důvodů proto může být celá řada. Nejčastěji je to strach z dlouhé a náročné přestavby. Zkoordinovat všechny řemeslníky není snadný úkol a každý si na to netroufne. Jenže tyto problémy a starosti si můžete odpustit, stačí, když se obrátíte na zkušené, profesionální kuchyňské studio. A novou kuchyň si není problém pořídit ani do panelového bytu, a to i v případě, že se nechcete anebo nemůžete pouštět do kompletní přestavby bytového jádra.

Původní bytové jádro není nutné bourat

Představa, že v panelovém bytě si novou kuchyň můžete pořídit pouze tehdy, prošel-li celý byt, respektive jeho bytové jádro, důkladnou přestavbou je poměrně rozšířená. Ale není to vůbec pravda. Velké zkušenosti s instalacemi nových kuchyní do starších panelových bytů má firma Gabon s.r.o. z jihomoravské metropole.

„Bez bourání bytového jádra se zákazníci v panelových bytech obejdou celkem běžně. Především starší zákazníci se nechtějí pouštět do zbytečně velkých a nákladných rekonstrukcí. Často také mají původní interiér velmi pěkně upravený a nechtějí proto měnit například koupelnu, se kterou jsou naprosto spokojení. Pořídit novou, moderní kuchyň do staršího panelového bytu proto není žádný problém. Původní konstrukce bytového jádra je velmi robustní a lze ji bez obav využít k zavěšení nové kuchyňské linky,“ vysvětluje Josef Nikodem, který má v brněnské firmě na starosti celý proces výroby nábytku.

Nová kuchyň, to nejsou jenom dvířka

Když se řekne nová kuchyň, každý si představí elegantní linku s velkorysou pracovní deskou. Ovšem instalace nové kuchyně je o poznání náročnější. Plánujete si pořídit novou podlahu a co původní rozvody elektřiny? Budete potřebovat instalatéra, zedníka nebo malíře pokojů? No, není to málo úkolů. Když se však obrátíte na profesionální kuchyňské studio, můžete všechny tyto starosti pustit z hlavy, studio se postará o kompletní realizaci – od demontování původní linky po finální úklid. Vaším úkolem bude jen a pouze vybrat si z široké nabídky materiálů a dekorů a spolu se zkušeným návrhářem nalézt ideální uspořádání nové kuchyně. I to vám může zabrat dost času, ale jsou to spíš příjemné starosti.

Kuchyň se rychleji vyrobí, než navrhne

V kuchyňském studiu Gabon vám dokáží připravit první návrh nové kuchyně i v případě, že na schůzku dorazíte bez podrobného plánu vašeho panelového bytu. Stačí, když uvedete svoji adresu.

„Zákazníci z brněnských sídlišť k nám nemusí chodit s žádným nákresem. Když známe přesnou adresu a počet místností, půdorys bytu si najdeme v naší databázi. Díky našim letitým zkušenostem s panelovým programem, můžeme ke každému typu panelového bytu ukázat i reálná řešení z minulých zakázek, což naši klienti velmi oceňují. Rychleji se totiž zorientují ve vlastních preferencích,“ upřesňuje zástupce truhlářské firmy.

I tak je však nalezení nejlepší podoby, nové, vysněné kuchyně záležitost alespoň tří schůzek se zkušeným designérem. Jsou sice zákazníci, kteří se dokáží rozhodnout během jediné návštěvy, ale to je opravdová výjimka. A není důvod zbytečně spěchat, novou kuchyň si pořizujete na mnoho let dopředu. Jejímu návrhu se tedy vyplatí věnovat dostatek energie a času. Velkou výhodou je, že zkušený projektant má za sebou řadu úspěšných realizací, celým procesem návrhu nové kuchyně vás tak bezpečně provede a nedovolí vám, udělat žádnou zásadní nebo významnou chybu.

Za deset dní bude hotovo!

Když už máte jasno v tom, jakou kuchyň a v jakém dekoru si chcete pořídit, vybrali jste nejvhodnější kování, shodli jste se nad pracovní deskou, dřezem a baterií, pak už jsou na řadě truhláři. Ti si celou kuchyň připraví ve vlastní dílně a u vás doma provedou jen ty nejnutnější úpravy. I tak se však máte na co těšit, přítomnost řemeslníků v bytě není nikdy příjemná. Dobrá zpráva pro vás však je, že za deset dní bude hotovo, a to za tu radost z nové kuchyně určitě stojí. A to i v případě, že s instalací nové kuchyně začnete od podlahy. V panelovém programu firmy Gabon mají při instalacích nové kuchyně do panelového bytu následující harmonogram. Prvního dne, pro lepší představu třeba v pondělí, se odstraní stará linka, další den dorazí instalatér, kterého vystřídá elektrikář. Po zednickém zapravení se položí nová podlaha, a protože týden má pouze pět pracovních dní, vlastní montáž nové kuchyně proběhne po neděli. I kdyby montáž nové kuchyně trvala tři dny, do dvou týdnů máte hotovo a s rezervou. Zkušenost firmy Gabon mluví jasně, deset dní na montáž nové kuchyně do panelového bytu bude stačit!

Společnost Gabon s.r.o. jako brněnská firma realizuje nejvíce zakázek v jihomoravském regionu, s kuchyněmi a s nábytkem z této truhlářské firmy však mají dobrou zkušenost i zákazníci z Německa, Rakouska a ze Švýcarska, což samo o sobě je dostatečnou garancí kvality její práce. Společnost na českém trhu působí od roku 1992 a přibližně v roce 1998 se zaměřila především na výrobu moderních kuchyní. Za tu dobu mají zaměstnanci firmy, kterých je bezmála čtyřicet, s realizacemi kuchyní všech možných typů bezpočet zkušeností. O trvale rostoucím počtu zakázek dobře vypovídá, že současný výrobní areál společnosti o ploše 1500 m2 již potřebám firmy nevyhovuje a firma proto buduje zbrusu nové výrobní zázemí. O profesionalitě firmy Gabon svědčí kromě spokojených zákazníků i respekt, který společnost získala u odborné veřejnosti. Za moderní kuchyňskou linku od designéra Viktora Sinajského získala prestižní ocenění na Mezinárodním veletrhu nábytku a interiérového designu MOBITEX.

Chcete novou kuchyň? Tak si ji pořiďte!

A jak jste na tom vy? Taky bydlíte v paneláku a sníte o nové kuchyni, ale váháte, zda se konečně pustit do díla? Pak pro vás máme jednu radu: najděte si kvalitní, prověřené kuchyňské studio a ničeho se nebojte. S profesionální firmou nebude splnění vašeho snu žádný nadlidský úkol. Musíte se jen rozhodnout!

Realizace: Gabon s.r.o.

SDÍLET ČLÁNEK
Další články