Homepage Kuchyně Z elegantní jídelny rovnou na terasu

Z elegantní jídelny rovnou na terasu

Když si splníte hlavní tíhu svých rodičovských povinností a vaše děti vylétnou z hnízda, možná se z nadbytku volné energie pustíte do rekonstrukce rodinného domu. Tak jako se to stalo starším manželům z jihomoravské metropole. Zaslouženého klidu a odpočinku se sice dočkáte o několik týdnů později, o to víc si však hezké chvíle v novém bydlení užijete. Přesvědčte se sami. Kdo by nechtěl obědvat v prosluněné jídelně, která sousedí s velkorysou terasou s krásným výhledem. Nám by v takovém interiéru chutnalo a co vám?

Prostorná jídelna s výhledem na okolí

I když úpravou prošel celý rodinný dům, my jsme se zaměřili na zvlášť vydařenou realizaci nové kuchyně s prostornou jídelnou. Ta je sama o sobě velmi elegantní, v kombinaci s přilehlou terasou se však jedná o místo, které majitelům domu můžeme pouze tiše závidět – ovšem v tom nejlepším slova smyslu. Celý interiér působí moderním dojmem, obešel se však bez samoúčelných designových exhibicí. Majitelé domu požadovali moderní, ale vizuálně střízlivý interiér, klíčová slova při hledání ideálního řešení proto byla jednoduchost, elegance, čistota a střídmost. Výsledek dokonale naplnil původní zadání - jednoduché a jasné linie, uvážlivá barevnost a dřevo jako dominantní materiál.

Pěkně od podlahy

Na rekonstrukci bydlení se dá jít mnoha způsoby. Někdy je potřeba začít takříkajíc z gruntu, jindy si vystačíte s víceméně kosmetickými zásahy. V tomto případě začala rekonstrukce domu tak jak se má – to znamená od podlahy! Majitelé si vybrali kvalitní, dřevěnou podlahu, přitom ušlechtilé dubové dřevo nechali vyniknout v jeho čisté, přírodní podobě. Dřevěná třívrstvá podlaha, která ukrývá i podlahové topení, je ošetřena kvalitním lakem, majitelé si tak s její údržbou nemusejí lámat zbytečně hlavu. V jídelně, stejně jako v obývacím pokoji, byla položena dubová třívrstvá podlaha v elegantním parketovém vzoru. V jiných částech rodinného domu se však uplatnila i tradiční dubová, prkenná podlaha, a to rovněž v třívrstvém provedení, které zajišťuje vysokou tvarovou stálost jednotlivých prken.

Kombinace bílé barvy a přírodního dubu

Dřevěná podlaha dala celému interiéru základní barevný impuls – veškeré další vybavení se vybíralo s ohledem na zvolenou podlahu. Nová kuchyňská linka včetně samostatného ostrůvku je čistě bílá, její pohledové části jsou provedeny ve vysokém lesku. Kombinace bílé barvy a přírodního dubu je velmi elegantní a přitom nenásilná. Centrem každé jídelny je pochopitelně jídelní stůl, v tomto případě dubový - jak jinak. Vzdušný interiér jídelny už mnoho dalšího nábytku neobsahuje, úložné prostory však mají obyvatelé domu k dispozici, díky praktické komodě, která je vyrobena ze stejného materiálu jako celá kuchyňská linka. Atmosféru místnosti dobře doplňují obrazy, které jsou sjednoceny stejným rámem.

Po dobrém obědě kávu na terase?

Krásnou terasu by chtěl mít každý. Majitelé domu si tak splnili svůj dlouholetý sen a původně nepochozí garáž proměnili ve velkorysou terasu. Zatímco v interiéru jídelny dominoval dub – prostorná terasa nepravidelného tvaru je zaslíbena modřínu. Olejovaná terasová prkna jsou opatřena drážkami, ty zvyšují tvarovou stabilitu podlahy a snižují její kluzkost. Ze stejného materiálu je vyrobeno i krytí velkých květináčů. Celkový dojem z terasy ještě vylepšují dobře vybrané a nápaditě zkombinované okrasné rostliny. Na nedostatek zeleně si majitelé domu nemohou stěžovat i díky tomu, že dům stojí v krásné čtvrti obklopené přírodou.

Spolupracovat s kvalitním truhlářem se vyplatí

Rekonstrukce domu je vždycky náročný úkol, vyplatí se proto spolupracovat jen s kvalitními dodavateli. Investor stavby měl výhodu v tom, že všechny truhlářské práce svěřil firmě, se kterou měl již předchozí zkušenost, a to pozitivní. Truhlářské řemeslo se v celém rodinném domě uplatnilo mnohokrát. Majitelé domu vsadili na firmu, která v oboru působí bezmála dvacet let a zaměstnává přes dvě desítky zkušených stolařů. Tišnovská dřevovýroba kromě produkce nábytku řeže vazby a vyrábí třívrstvé dřevěné podlahy. Dobré řemeslo se musí dělat poctivě, u práce se musí přemýšlet a vyplatí se používat jen ty nejkvalitnější materiály, například u kování. Společnost Tišnovská dřevovýroba s.r.o. odvedla v nově upraveném domě vynikající práci a majitelé se tak mohou radovat z vydařené rekonstrukce každý den.

 

Tišnovská dřevovýroba s.r.o., Ing. Josef Řezníček

SDÍLET ČLÁNEK
Další články