Homepage Kuchyně Zbrusu nová kuchyň s vůní indické jabloně

Zbrusu nová kuchyň s vůní indické jabloně

Šikovní truhláři se ve světě neztratí. Důkazem toho je i jihomoravské truhlářství JMPB, které pro svého zahraničního klienta realizovalo nejenom elegantní a originální kuchyň, které se budeme v textu věnovat, ale i překvapivou nábytkovou sestavu do obývacího pokoje a praktické vybavení předsíně. Samotná kuchyň je však víc než místem realizace zajímavá svým netradičním vzhledem, architekt zákazníka totiž vsadil na výraznou kresbu indické jabloně, kterou jsme zvyklí vídat spíš v obývacím pokoji nebo v reprezentativních kancelářských místnostech. Výsledek vás možná překvapí, ale rozhodně zaujme, přesvědčte se sami!

Moderní kuchyň svým uživatelům nabízí dostatek volného prostoru a promyšlenou dispozici, která prostor kuchyně a jídelny dělí na logické pracovní zóny. Velkorysý ostrůvek poskytuje dostatek prostoru pro přípravu jídla i jeho servírování. Centrálně umístěný kuchyňský ostrůvek z jedné strany sousedí s kuchyňskými spotřebiči, které jsou umístěny v praktické výšce, a z druhé strany navazuje na jídelní stůl. I ten poskytuje rodině dostatek volného místa, pohodlně se u něj nají až osm hladových strávníků. Takže v nové kuchyni není žádný problém uspořádat ani větší rodinná setkání, a to se vždycky hodí.

Elegantní kombinace barev a dekorů

Jak už jsme nakousli, nová kuchyň zaujme nejvíc netradiční a v kuchyni ne zrovna obvyklou volbou materiálů a dekorů. Na první pohled překvapí výrazná a kontrastní kresba indické jabloně, kterou ještě zdůrazní její provedení ve vysokém lesku. Výrazný a vizuálně dominantní dekor exotické dřeviny, s níž se můžete setkat i pod názvem tineo, doplňuje už střídmější bílá barva – která je opět provedena ve vysokém lesku, tak jak je to dnes moderní a zákazníky žádané. Kombinace čistého, přírodního vzhledu dřeva a světlých, barevných tónů už tolik netradiční není. I v tomto konkrétním případě však působí velmi harmonicky.

Dvojici dominantních barev skvěle doplňuje i pracovní deska kuchyňského ostrůvku. Ta je vyrobena z kompaktní desky Arpa v šedých tónech ve vzhledu přírodního kamene. Kompaktní pracovní deska tak přináší do interiéru nové kuchyně další barevný prvek. Pracovní deska má navíc skvělé vlastnosti, je vysoce odolná proti působení vody, mechanickému poškrábání nebo vysokým teplotám.

Cit architekta a zkušenosti truhláře

Když se celého interiéru rekonstruovaného domu ujme zkušený architekt, je to výhoda. Zákazník získá domácnost s uceleným a pečlivě sladěným interiérem, v němž se jednotlivé prvky vhodně doplňují. Vlastní konstrukční řešení nábytku nebo kuchyně však lépe posoudí profesionální truhlář, který musí nalézt nejvhodnější způsob provedení a musí pro něj získat jak architekta, tak i vlastního investora, v tomto případě majitele domu.

„Spolupracovat s architektem je vždycky zajímavé a někdy náročné. Některé představy je občas potřeba mírně korigovat. Při každé realizaci je nutné komunikovat jak s architektem, tak i s majiteli. Když doporučíme nějakou změnu, musíme ji umět vysvětlit a obhájit,“ upozorňuje majitel truhlářství JMPB Jaroslav Matoušek.

Vyrobit nábytek na míru pro zákazníka v Německu není o nic složitější,  než pro běžného tuzemského klienta. Co je však pochopitelně o mnoho náročnější je vlastní doprava a montáž nového nábytku. Čtyři zkušení truhláři strávili s montáží nábytku celý pracovní týden. K dispozici měli pochopitelně veškeré potřebné profesionální nářadí, ale museli se z logických důvodů obejít bez výrobního zázemí truhlářské dílny. Takže celou montáž nového nábytku provázela zvýšená opatrnost, a to jak při dopravě nábytku a kuchyně, tak při samotné montáži. Vlastní výrobě nábytku předcházelo, tak jak je to obvyklé, i přesné zaměření prostoru.

„Je to pro nás samozřejmě složitější, realizovat zakázku za hranicemi. Na druhou stranu zákazník si váží kvalitní práce a zvýšené náklady na dopravu akceptuje. Mimochodem sehnat v Německu kvalitní řemeslníky není vždycky snadné, takže jsme pro klienta realizovali i nějaké práce nad původní plán. Konkrétně sádrokartonový podhled nad kuchyňským ostrůvkem, ale byli jsme rádi, že můžeme pomoci,“ říká s úsměvem Jaroslav Matoušek.

Truhlářství JMPB sídlí v Křepicích na jižní Moravě a bylo založeno dvěma truhláři Jaroslavem Matouškem a Pavlem Beranem v roce 2015 – společně však v oboru působí již sedm let.  V současné době firma dvou zkušených truhlářů disponuje potřebným zázemím na výrobu nábytku z  LTD i z masivu a plánuje další posílení pracovního týmu. Díky spokojeným zákazníkům nemá truhlářská firma nouzi o nové zakázky a nevyhne se tak ani dalším cestám do zahraničí. Česká rodina žijící v Německu plánuje rekonstruovat další patro svého rodinného domu a nový nábytek na míru si opět nechá vyrobit v jihomoravském truhlářství.

Plánujete si pořídit novou kuchyň?

Zaujala vás moderní kuchyň s netradičním dekorem? Nic vám nebrání, vybrat si do svojí domácnosti také originální a nápaditý dekor. Inspirovat se můžete třeba v nové kolekci laminovaných desek společnosti DDL. Zbrusu nová kolekce desek je na trhu teprve od října letošního roku a najdete v ní devětadvacet novinek. Široká nabídka dekorů tak uspokojí i ty nejnáročnější zákazníky. S návrhem a s realizací nové kuchyně vám pomohou specializovaná kuchyňská studia nebo profesionální truhláři. Pokud si plánujete pořídit novou kuchyň, nemusíte se ničeho obávat. Se zkušenou truhlářskou firmou vaše zakázka dopadne dobře a nová kuchyň vám určitě přinese spoustu radosti!

Zdroj: Truhlářství Jaroslav Matoušek

SDÍLET ČLÁNEK
Další články