Homepage Ložnice KOUZLO MINIMALISTICKÉ LOŽNICE

KOUZLO MINIMALISTICKÉ LOŽNICE

Malý pokoj, potřeba dostatečných úložných prostor a přitom zachování čistoty a minimalistického designu. Věc, kde selhávají developeři bytových projektů, kteří potřebu úložných prostor zcela pomíjejí, řeší bytoví architekti se svými klienty téměř denně.

Ložnice s velkým množstvím úložného prostoru        Optimálním řešením úložných prostor je volba zakázkové výroby nábytku a spolupráce se zkušeným truhlářem nebo bytovým architektem. Výsledkem může být překvapivě harmonický interiér, který splňuje všechny požadavky na využití úložných prostor. S podobným zadáním svých klientů se setkala také architektka Hana Kodrová. Požadavkem klienta byl čistý design doplněný o dostatek úložných prostor. Interiér byl navíc lehce komplikovaný, neboť obsahoval železobetonový trámový strop, proto bylo nutné zhotovit skříně na míru.

S pomocí truhláře Ladislava Jarého architektka vytvořila atypickou skříňovou stěnu, která poskytla nadstandardní úložné prostory. Maximálního využití objemu úložných prostor je docíleno nábytkem, který sahá až po stropní konstrukci. Bezúchytkový systém otevírání dvířek podtrhuje minimalistické zpracování a čistý design. Součástí zakázkové výroby je i prostorná manželská postel, která je sladěná se skříňovou stěnou a skýtá další skryté úložné prostory.

„Řešení na míru umožňuje přidružit k posteli knihovničku, která je rafinovaně schovaná do čela postele, jejíž součástí jsou noční stolky a další skrytý úložný prostor,” prozrazuje architektka.

Přírodní dubová dýha na předních pohledových částech
nábytku je barevně sladěna s dubovou podlahou.
Vnitřní korpusy a vybavení skříněk je řešeno cenově
dostupnějším bílým laminem. Vestavěná šatní skříň je
umístěna k příčce, která sousedí s koupelnou, což z
lepšuje akustické poměry mezi místnostmi.

 

Architektka měla jasný koncept ložnicového prostoru
a truhlář jí pomohl s realizací. To, že výsledek odpovídá
představě, je bonus spolupráce s kvalitním truhlářem.

      Minimalistická ložnice s velkými skříněmi

 

Architektka: Ing. arch. Hana Kodrová, www.hanakodrova.cz

 

Truhlář: Ladislav Jarý

Truhlářství Jarý, www.truhlarstvi-jary.cz

SDÍLET ČLÁNEK
Další články