Homepage Obývací pokoje OBÝVACÍ POKOJ DLE PRINCIPU FENG-ŠUEJ

OBÝVACÍ POKOJ DLE PRINCIPU FENG-ŠUEJ

Obývací pokoje je srdcem každého domova. Je to místo pro společný rodinný život a prostor, kde vítáme své přátele. Obývací pokoj je víceúčelový a musí splňovat podmínky pro všechny aktivity. Jak jej však uspořádat, aby na něj působila pozitivní energie a harmonie podle feng-šuej?

obývací pokoj ve stylu feng-šuej   

Obývací pokoj má být pohodlný a dobře
osvětlený společenský prostor, kde se rádi
setkáváme. Posezení v obývacím pokoji
má vytvářet pocit bezpečí pro obyvatele
i jejich hosty.

Podobně jako postel v ložnici i pohovky
a židle by měly stát čelem ke dveřím
a u stěny, která nemá žádné jiné otvory.
Popřípadě by měly být umístěny tak,
aby nikdo neseděl ke dveřím zády,
narušovalo by to pocit bezpečí. 

 

Pokud vám to prostor dovolí, je ideální rozmístit sedadla do osmiúhelníku nebo kruhu tak, aby byla zezadu chráněna.Dostatek světla je v obývacím pokoji dalším důležitým aspektem. Tmavé rohy a zákoutí by měly být prosvětleny kombinací jasných barev, případně rostlin, zrcadel a světel. Světlo by mělo protékat celým prostorem obývacího pokoje, i mezi nábytkem i v rozích.

 

Ve středu obývacího pokoje by neměla být umístěna televize nebo jiné kovové objekty. Ideálním centrem pokoje je krb, kterému by mělo být podřízeno rozmístění nábytku. Negativní energii televize lze tlumit jejím uzavřením do dřevěné skříně, nebo umístěním za posuvnou stěnu.

 

Zrcadla hrají v obývacím pokoji také důležitou roli. Strategicky umístěné zrcadlo má mnoho výhod. Přináší světlo do temnějších míst a opticky zvětšuje pokoj. Zrcadlo může být také na takovém místě, abychom v jeho odrazu viděli ze zvolené pozice na dveře.

Stůl v obývacím pokoji symbolizuje zdraví, proto
by měl být čistý a upravený. Živými květinami
na stole přispějeme ke zdraví těch, kdo sedí
u stolu.

 

Umělecká výtvarná díla, kresby, pokojové
rostlinyse zakulacenými listy pomáhají vytvářit
pozitivní energii v obývacím pokoji. Ale s doplňky
to nepřehánějme, všeho moc škodí. Obývací
pokoj by neměl být přeplněn nejrůznějšími věcmi.

obývací pokoj feng šuej

 

obývacím pokoji bychom se měli snažit o dosažení rovnováhy mezi ženskou energií jang a mužskou energií jin. Toho lze dosáhnout umístěním ženských elementů v místnosti. Mezi ženské elementy patří polštáře, čerstvé rostliny apod. Pozor na sušené rostliny, feng-šuej je neuznává, podobně jako rostliny odkvetlé, které jsou mrtvé a vytvářejí bloky a negativní energie.

 

Na závěr je nutné zmínit, že vchod do obývacího pokoje by měl být čistý, dostatečně osvětlený a bez zbytečných věcí, které by znesnadňovaly průchod. Nikdy neumisťujte zrcadlo přímo proti dveřím obývacího pokoje, tím zabráníte, aby se pozitivní energie odrážela a vracela zpátky. Do místnosti dejte pozitivní obrázky, např. fotografie zachycující šťastné chvilky nebo milovanou osobu. Vaše nálada pak bude stále pozitivní a ve svém obývacím pokoji se budete cítit šťastně a bezpečně. A to je smyslem feng-šuej.

SDÍLET ČLÁNEK
Další články