Homepage Skříně a šatny Se skládanými dveřmi získáte dokonalý přehled

Se skládanými dveřmi získáte dokonalý přehled

Každá domácnost bojuje dnes a denně s dostatkem volného úložného prostoru. A proto se v moderních interiérech stále častěji setkáváme s velkými šatními skříněmi. Pořídit si velkorysou šatní skříň, kam se vejde vše potřebné, je snem každé ženy, ale dostatek místa ocení každý člen domácnosti. Zatímco objemovou kapacitu šatní skříně si snadno odvodíme z její velikosti, její praktickou použitelnost výrazně ovlivní volba kování. Chcete-li si pořídit šatní skříň, jejíž užívání bude snadné, pohodlné a navíc dokonale přehledné, vyzkoušejte zbrusu nové kování WingLine L od značky Hettich určené pro skládané dveře.

Moderní kování pro dokonalý přehled

Skládané dveře mají totiž jednu velikou výhodu, při jejich otevření máte před sebou celý obsah skříně jako na dlani, takže vybrat si ten pravý outfit bude zase o kousíček snazší. S trochou nadsázky si při pohledu do šatní skříně užijete panoramatický výhled, který vám rychle a přehledně zpřístupní až šest metrů čtverečních plochy skříně (maximální rozměr pro tento typ kování).

Velká přehlednost však není jedinou výhodou nového systému kování WingLine L. Tak jak je pro veškeré kování od značky Hettich typické, i tentokrát se můžete těšit na dokonalý a tichý chod, který budete ovládat pohodlně a snadno, třeba i letmým dotykem ruky.

Tři systémy otvírání: Push to move, Pull to move nebo Pull to move Silent?

K dispozici máte v zásadě dva, respektive tři systémy otvírání, mechanismy Push to move a Pull to move zpřístupní celý obsah skříně pouhým jedním pohybem ruky. Pro oba systémy platí kultivovaný chod, tlumené otvírání i zavírání a minimální přesah dveří do světlé šířky. A právě díky minimálnímu přesahu skládaných dveřních křídel můžete využít vnitřní prostor skříně do posledního milimetru, to je důležité především při užití zásuvek.

Se systémem otvírání Push to move si vystačíte zcela bez úchytek, což je v dnešní době velmi populární, a to nejenom mezi architekty a bytovými designéry. Chcete-li si pořídit nábytek v čistém, puristickém vzhledu bez rušivých komponentů, budete tento systém kování pravděpodobně preferovat. Systém otvírání Pull to move vám zase nabízí dvě plnohodnotné varianty provedení, a sice klasický Pull to move - pro zavření je dveřní křídlo třeba dovřít (do magnetu) a Pull to move Silent – systém dovírání dveří s tlumením. Stačí si tak jen vybrat z nabízených systémů kování ten pravý, který bude nejlépe odpovídat vašim požadavkům a potřebám.

Otevřené dveře zůstanou otevřené

Zní to sice jako banální a nepříliš překvapivá informace, ale starší nebo nepříliš kvalitní typy kování pro skládané dveře tímto nedostatkem trpěly. Běžné skládačky se při otevření mohly odrazit a k jejich zafixování v otevřené poloze jim bylo potřeba pomoci, což není zrovna dvakrát pohodlné. Každý, byť i nepatrný pohyb, který musíte zbytečně vykonávat a neustále opakovat, vám dokáže pokazit radost, třeba i z té největší šatní skříně. Tento nedostatek je u moderního sytému kování WingLine L zcela odstraněn, takže použití skříně je dokonale pohodlné a nenáročné. Minimální přesah otevřených dveří do světlé šířky a bezpečné držení dveří v otevřeném stavu umožňuje optimální využití vnitřního prostoru skříně.

Nábytek podle vašich představ

S kováním WingLine L získáte možnost, pořídit si nábytek přesně na míru, bez zbytečných limitů a omezení. Systém kování má totiž velmi širokou škálu použití, posuďte sami. Kování pro skládané dveře spojené s bokem, s horním nosným profilem a dolním vodícím profilem umožňuje snadné a komfortní otvírání těžkých a vysokých dveří o hmotnosti až 25 kg (hmotnost jednoho křídla). Maximální výška dveří je 2400 mm a šířka jednoho křídla je 600 mm, celková šířka šatní nebo jakékoli jiné skříně tak může být až 2400 mm – jedny dveře se skládají ze dvou křídel! Dveře zakrývají nosný profil namontovaný pod půdou skříně. Úložný prostor uvnitř korpusu není ničím zakrytý a lze jej optimálně využívat, plochu dna nenarušuje vodící profil – výsledný vzhled je tak dokonale čistý.

Skládané dveře se uplatní v celém bytě

I když jsme nový koncept kování představili na příkladu šatní skříně, skládané dveře se dobře uplatní nejenom v ložnici, ale i v kuchyních, na chodbách a v kancelářích, zkrátka ve všech prostorech, kde oceníte vysoký komfort přístupu k uloženým věcem. Kování WingLine L je vhodné pro všechny standardní formáty dveří – od prostorné šatní skříně po decentní kuchyňskou skříňku. Spolehnout se zároveň můžete i na vysokou kvalitu a spolehlivost dveřního kování, které bylo poctivě a dlouhodobě testováno.

Snadná a rychlá montáž

Je to výhoda, kterou jako uživatel oceníte maximálně při montáži nového nábytku, pro truhláře je to však významný benefit. Systém kování lze instalovat jednoduše a rychle, celou montáž zvládne jeden člověk, i díky inteligentnímu instalačnímu příslušenství. A to znamená finanční úsporu i pro běžného zákazníka, což se vždycky hodí.

Když novou šatní skříň, tak ať to stojí za to

Chcete si pořídit novou šatní skříň? Pak si dobře rozmyslete, jaké řešení vám přinese nejvíc radosti a pohodlí. Samozřejmě musíte přitom vzít v úvahu všechna omezení vyplývající třeba z dispozice bytu. Obvykle však platí, že čím větší šatní skříň, tím lépe – to vám potvrdí každá žena. S moderním kováním WingLine L máte možnost pořídit si šatní skříň v úctyhodném rozměru 2,4 m x 2,4 m, což v kombinaci se skládanými dveřmi a jejich užitnou hodnotou, představuje to nejlepší a nejkomfortnější dostupné řešení. Pořiďte si šatní skříň, kterou využijete opravdu naplno – vyplatí se vám to! 

Technické informace ve zkratce

Pro jedny skládané dveře se 2 křídly

Naložené dveře

Pro dřevěné dveře

Push to move / Pull to move / Pull to move Silent

Lze použít se závěsy Sensys s integrovaným tlumením

Hmotnost křídla do 25 kg

Výška dveří do 2400 mm

Šířka křídla do 600 mm

Testováno 40000 cykly

SDÍLET ČLÁNEK
Další články