Homepage Skříně a šatny JAK VYBÍRAT ŠATNÍ SKŘÍŇ

JAK VYBÍRAT ŠATNÍ SKŘÍŇ

Vyřešit úložné prostory, a navíc je vhodně designově a účelně umístit do interiéru domova nemusí být snadný úkol. Přesto, když se pohlédnete po všech možných variantách od kombinace skládaček po zakázkovou výrobu, můžete si pořídit šatní skříň snů. Všechny vaše věci budou mít své místo a vy dokonalý přehled.


VYBÍRÁME ŠATNÍ SKŘÍŇ

Většina z nás si šatnu z dispozičních důvodů nemůže dovolit, a proto volí šatní skříň. Tu si můžete nechat vyrobit na zakázku přesně podle vašich potřeb. Není problém skříň umístit do podkrovních místností, ani do pokojů s vysokými stropy. V otázce velikosti šatní skříně platí pravidlo - využijte každý prostor. Nakonec i za tu nejmenší zásuvku budete rádi. Výhodou zakázky na míru je optimální využití prostoru.

 

EFEKTIVNÍ VYUŽITÍ SKŘÍNĚ

Do kombinovaných šatních skříní uložíte veškeré typy oděvů přes šaty, kabáty, trička, ponožky až po boty. Kombinované skříně se skládají z policového prostoru, do kterého můžete poskládat trička, svetry, mikiny, do výsuvných boxů pak uložit spodní prádlo, ale i pásky, šátky, sluneční brýle a další doplňky, které se možná doteď někde povalovaly.

 

Jak vybírat šatní skříň

 

Jistě oceníte i praktický držák na kalhoty nebo výsuvy pro kravaty. Ve větších skříních se ukrývají i koše na špinavé nebo čisté prádlo, které teprve čeká na žehlení. Hlavní část kombinovaných šatních skříní pak tvoří tyč k zavěšení oděvů na ramínkách. Takové tyče mohou být umístěny ve dvou řadách, které bývají vybaveny sklopným mechanismem ke snadné obsluze. Ženy jistě ocení i spodní přihrádky na boty.

 

ZAVŘÍT, ZAHRNOUT, NEBO NECHAT OTEVŘENÉ?

U šatních skříní se můžete rozhodnout o typu otevírání. Dveře posuvné nezaberou žádný prostor, pouze jste omezeni výhledem do skříně, protože vždy budete mít otevřenou jen jednu polovinu. Klasické dveře naopak úplné otevření umožňují, ale zvažte, pokud vám to prostor dovoluje. Odlehčenou verzí, jak cenově, tak vizuálně, je dlouhý závěs. Šatní skříň můžete nechat dokonce i otevřenou, jen je dobré ji umístit do stinného zákoutí, kam na oděvy nebudou dopadat přímé sluneční paprsky.

SDÍLET ČLÁNEK
Další články