Homepage Skříně a šatny I obrovskou šatní skříň můžete ovládat jedním prstem

I obrovskou šatní skříň můžete ovládat jedním prstem

Na bezúchytkové zásuvky nebo skříňky v kuchyni jsme si již docela zvykli, představa velkorysé šatní skříně bez jakékoli úchytky je však nová a vpravdě revoluční. Kování InLine XL od firmy Hettich je první systém pro posuvné dveře, který se obejde zcela bez úchytek. Tím ovšem výčet předností tohoto systému ještě nekončí. S kováním InLine XL získáte dveře v jedné rovině, a navíc s dokonalým komfortem použití.

Posuvné dveře jsou prostě trendy

Při pořizování nábytku, a platí to obecně, se vyplatí přemýšlet, svoji pozornost musíte věnovat designu, ergonomii i funkčnosti nábytku. Výhody posuvných dveří jsou zjevné: posuvné dveře, na rozdíl od tradičních dveřních křídel, šetří místo, kterého není ve většině interiérů nazbyt. Otevřené dveře nikde nepřekážejí, takže se nemusíte bát, že se zraníte o nedovřenou skříňku. Kdo se už někdy pořádně praštil, ví o čem je řeč. Nebudete si muset stoupat na špičky, protože posuvné dveře se obsluhují pohodlně bez ohledu na vaši výšku.

Vždycky si přejeme, aby nábytek dobře vypadal, nikdy to však nesmí být na úkor jeho funkčnosti. U skříňových dveří jsou pro většinu uživatelů důležité funkční aspekty, zejména pohodlné otvírání a zavírání. S moderním kováním je i ovládání velkých dveří snadné a jednoduché, nenadřete se. Každý den oceníte lehký chod, měkké a tiché zavírání dveří s tlumením. A pochopitelně všichni čekáme spolehlivost a dlouhou životnost nového nábytku. To všechno kování InLine XL nabízí, získáte s ním však i naprostou svobodu designu – přesvědčte se sami!

Vše v jedné rovině – dechberoucí zážitek

Pomocí posuvných dveří lze realizovat moderní, velkorysou architekturu. Velkoplošné dveře působí čistě a elegantně. Kombinace výrazového purismu, dokonalé funkčnosti a velkého formátu dveří, které se ovládají nečekaně snadno, lehce a tiše, je fascinující. Výhodou moderního systému kování jsou rovněž úzké mezery, díky formátu dveří lze navíc jejich počet omezit na naprosté minimum.

Dveře se otvírají lehkým zatažením za vnější hranu dveří. Při uvedení dveří do pohybu nejdříve čtyři klouby kování vysunou po křivce dveře před hlavní rovinu dveří, teprve poté dveře hladce vedou po předepsané dráze díky nosným a vodicím kolejnicím. Tlumiče lze nastavit podle individuálních preferencí každého zákazníka. Dveře se otvírají do přesného zákrytu, což je designově velmi atraktivní a zároveň praktické – vnitřní prostor skříně můžete využívat do posledního milimetru. Mimořádně pohodlně a bez potíží lze proto použít vnitřní zásuvky – zcela bez distančních dílů.

Velká šatní skříň do moderního bytu patří

Velké, v interiéru samostatně stojící skříně a vestavěné skříně patří k častým zakázkám všech truhlářů. Mnohoúčelové skříně poskytují úložný prostor, který je nezbytný pro spokojené bydlení. Pomocí skříní lze členit interiér budováním příček, rozdělujících velké pokoje na menší. Skříně lze také účelně zabudovat do nejrůznějších výklenků, dokonale tak využijete prostorové možnosti vyplývající z dispozice vašeho bytu.

Systém kování InLine XL pro posuvné dveře v parametrech

Systém kování pro posuvné dveře InLine XL umožňuje rychlou a snadnou montáž, pohodlné a přesné seřízení a komfortní bezpečný provoz s velmi dlouhou životností. Systém kování InLine XL s horním nosným profilem je určen pro dřevěné dveře nebo dveře s hliníkovým rámem, jejichž hmotnost může dosáhnout úctyhodných 60 kilogramů!

Systém kování je navržen pro výšku dveří až 2600 mm, šířku dveří v rozmezí od 750 do 2000 mm a tloušťku dveří v rozmezí od 16 do 25 mm. Seřízení mechanismů je přesné, pohodlné a plynulé. Samozřejmostí výbavy je nastavitelné tlumení Silent System, které se stará o tiché a klidné dojezdy během zavírání a otevírání.

Kvalita zaručená důsledným testováním

Nové kování InLine XL svou kvalitou vychází nejen z vysokého standardu značky Hettich, ale samozřejmě vyhovuje všem přísným evropským normám. Kvalita kování je rovněž průběžně kontrolována a testována. Kování spolehlivě prošlo mechanickými i korozními testy. Dlouhodobým testem je ověřována odolnost kování na počet předepsaných cyklů otevírání a zavírání – kování spolehlivě vydrží 40 000 cyklů.

Moderní kování oslovuje zákazníky i výrobce nábytku

Doslova nadšení jsou však z moderního systému kování architekti a bytoví designéři, a to proto, že systém kování InLine XL od společnosti Hettich posouvá nábytkový design do nových dimenzí. Vaše požadavky a představy už nenarazí na žádné přísné limity. Chcete si pořídit obrovská dveřní křídla v čistém, jednoduchém designu, který díky bezúchytkovému provedení dokonale vynikne? S kováním InLine XL to není žádný problém. Celý systém je zároveň navržený tak, aby s ním snadno a dobře dokázal pracovat každý šikovný truhlář. Tak to zkuste, v dnešní době lze snadno zkombinovat elegantní, reprezentativní vzhled s jednoduchým a snadným ovládáním. Stačí se jen rozhodnout!

 

Technické informace ve zkratce:

  • Systém posuvných dveří v jedné rovině s horním nosným profilem
  • Dveře v jedné rovině
  • Pro dřevěné dveře nebo dveře s hliníkovým rámem
  • Hmotnost dveří do 60 kg
  • Výška dveří do 2600 mm
  • Šířka dveří 750 - 2000 mm
  • Tloušťky dveří 16, 18, 19, 22, 25 mm
  • Výškové seřízení +/- 2 mm, seřiditelné naložení dveří, seřízení sklonu
  • Tlumení Silent System (seřiditelné) ve směru zavírání a otvírání
SDÍLET ČLÁNEK
Další články