Homepage Skříně a šatny Nevíte si rady s úložnými prostory v předsíni? Máme pro vás pár triků

Nevíte si rady s úložnými prostory v předsíni? Máme pro vás pár triků

ydlíte v malém panelákovém bytě a tak je vám souzeno bojovat s každičkým centimetrem volného místa. Když přijde řeč na úložné prostory v předsíni, situace je ještě o dost palčivější. Do předsíně totiž obvykle vedou dveře z ostatních místností, což ukrajuje značnou část z místa, které je možno využít jako úložné prostory. Ať už bydlíte v bytě o dispozicích 1+1 anebo 1+2, máme pro vás pár rad a tipů, jak využít omezený prostor předsíně na maximum.

Kaskádovité skříně jako elegantní a úsporné řešení

Pokud nechcete místnost zastavět skříněmi a botníky od podlahy, až ke stropu zvolte alternativu v podobě designové kaskádovité skříně s jednou částí a menší hloubkou, kterou oceníte zejména při otevírání dveří. Taková skříň zabere v místnosti pouze nezbytný prostor a neukrajuje z její vzdušnosti. Navíc předsíň opticky zvětší a nepůsobí unylým dojmem jako klasické symetrické skříně, které mají doby své největší slávy už dávno za sebou.

Prostor pod stropem využijte na 100 %

Netradičním, přesto však vysoce efektivním způsobem, jak využít prostor menší předsíně, je umístění skříní pod strop. Získáte tak nespočet poliček, zásuvek a šuplíků, do nichž můžete (kvůli horší dostupnosti ve výšce) umístit třeba sezónní věci, které nepoužíváte denně, ale pouze několikrát za rok. Získáte tak dostatek místa pro lyžařské vybavení, nafukovací lehátka anebo vánoční či velikonoční výzdobu.

Zaměřte se na maličkosti

Při sestavování anebo výběru skříně se zaměřte na posuvný systém otevírání dveří a volte takové dveře, které jsou bez madel. Otevírání do prostoru totiž zbytečně ukrajuje místo, s nímž i tak úporně bojujete. Pro optické zvětšení místnosti pracujte také se zrcadly, která mohou být umístěna samostatně na stěně anebo být součástí skříní. Zrcadla místnost prosvětlí, opticky ji zvětší a dodají potřebnou vzdušnost i eleganci.


Sedací botník je praktickou a úspornou záležitostí

Nejen starší lidé, ale i děti se rádi obouvají vsedě. Pro tyto účely skvěle poslouží vychytávka v podobě sedacího botníku. Pořídit ho můžete ve třech základních typech. Prvním z nich je výklopný botník, díky kterému není obuv hned na očích příchozí návštěvě. Na druhou stranu do něj ale jen velmi obtížně umístíte třeba takové kozačky. Druhým typem je botník otevřený, který pohodlně pojme i zimní obuv, ale návštěvě ji dá ihned na odiv. Posledním typem je botník policový.

Myslete hlavou a peněženkou

Chcete-li na úložných prostorech v předsíni ušetřit, můžete nahradit nákladnější hliníkové rámy skříní těmi kovovými. Sice budou dělat při otevírání větší hluk, v předsíni to ale (na rozdíl od ložnice nebo dětského pokoje) příliš nevadí. Pokud nechcete pořizovat další kus nábytku v podobě botníku, můžete jej nahradit spodní výsuvnou policí, která pohodlně pojme několik párů bot. Při samotném plánování úložných prostor ale nezapomínejte přemýšlet. Pokud například uberete úložné prostory v obývacím pokoji, budete je muset někde jinde přidat.


Autor: výrobce kování a dodavatel skříní a nábytku na míru do předsíní či hal – Komandor 

SDÍLET ČLÁNEK
Další články