Homepage Materiály a design LAMINO Plus – desky plné dřeva

LAMINO Plus – desky plné dřeva

Společnost DDL uvedla na trh nový, deskový materiál na bázi dřeva a zpozornět by měli jak profesionální truhláři, tak běžní zákazníci. Deskový materiál LAMINO Plus totiž nabízí vysokou kvalitu, vynikající mechanicko-fyzikální vlastnosti, a to všechno za velmi atraktivní cenu. Novinka na českém trhu totiž převyšuje standardní deskové materiály svojí kvalitou, nikoliv však cenou. Chcete-li vyrobit odolný, bezpečný nábytek s dlouhou životností, desky LAMINO Plus jsou správnou volbou! Posuďte sami.

Desky LAMINO Plus – kvalitní český výrobek

Pro výrobu desek se používá výhradně čisté dřevo a mnoho truhlářů a zákazníků bude rovněž zajímat, že se jedná pouze o dřevo z českých lesů. Každá dodávka dřeva je pečlivě kontrolována, sledují se všechny základní parametry kvality dřeva, čímž je garantován trvalý a vysoký nadstandard materiálu. Důsledné kontrole je však podroben celý proces výroby desek, nastavený systém kontrolních míst dohlíží na každý detail výrobního procesu, ten je navíc trvale monitorován systémem ISO 9001.

Výsledkem použití kvalitního materiálu a precizní výroby jsou desky, které svojí kvalitou výrazně převyšují běžně používané typy desek. Vynikající vlastnosti nového materiálu lze dobře porovnat s normovanými hodnotami, desky LAMINO Plus se mohou pochlubit vyšší pevností v ohybu (+ 32 % oproti normě) a výrazně vyšším modulem pružnosti (+ 68 % oproti normě) a stejně dobře si vedou i v dalších sledovaných kategoriích jako je rozlupčivost (+ 29 % oproti normě) nebo přídržnost (+ 31 % oproti normě). Těmto hodnotám samozřejmě rozumí pouze profesionální truhláři, dobré vlastnosti nábytku vyrobeného z těchto desek však ocení i běžný zákazník. Musí si jen uvědomit, že za obdobné náklady získá kvalitní, velmi odolný a bezpečný nábytek.

Poptávka po kvalitním truhlářském materiálu roste

Domácím truhlářům se daří, i proto, že čeští zákazníci stále častěji vyžadují kvalitní nábytek vyrobený na míru. S tím souvisí i rostoucí poptávka po kvalitních, chcete-li poctivých, laminovaných deskách. Společnost DDL na tuto poptávku odpověděla právě výrobou desek plných dřeva. Laminované desky o tloušťce 18 mm jsou určeny především profesionálům pro výrobu kvalitního nábytku. Desky LAMINO Plus přinášejí mnoho výhod, které oceníte při výrobě nábytku i při jeho užívání.

Vysokou kvalitu laminace desek oceníte z estetických i funkčních důvodů. Široká škála povrchových struktur a realističtější dojem z povrchové úpravy vytvářejí dohromady nabídku, z níž si zákazníci, truhláři nebo bytoví designéři snadno vyberou. S dlouhou životností nábytku souvisí i zvýšená hustota desek – nábytek je odolnější a stabilnější, čímž se stává i bezpečnější. Vysoký modul pružnosti zase desky předurčuje pro výrobu polic a policových sestav odolných proti průhybu. Kompaktní středová vrstva desky umožňuje kvalitní a pevné olepení hrany a probarvená středová vrstva desky zajistí snadnou identifikaci.

Dřevo nelze nahradit

Základní surovinou pro výrobu desek je dřevo, desky LAMINO Plus jsou vyrobeny bez recyklátů a minerálů. To je zárukou, že vaše nástroje zůstanou déle ostré, práce s deskou bude snadná a příjemná, beze všech nechtěných překvapení. Čistota materiálu přirozeně zajímá i koncové uživatele, především maminky.

Jaký nábytek z desek LAMINO Plus vyrábět?

Desky lamino PLUS jsou vhodné pro všechny typy interiérového nábytku, takže po nich můžete sáhnout při výrobě kuchyně, ložnice nebo při výrobě nábytku do obývacího a dětského pokoje. Desky bez recyklátů jsou vhodné i do místností v nichž se spí. Pevnost a stabilitu nábytku oceníte všude – v technické šatně i v dětském pokoji. Díky rozmanité nabídce dekorů laminovaných desek najdete desky vhodné pro všechny typy interiérů. Vysoká pevnost ohybu je vhodná pro výrobu polic, vysoká pevnost desek je zase nezbytným předpokladem pro výrobu pevného korpusu, desky jsou ideální i pro konstrukci vestavěných skříní – ty budou díky použitému materiálu pevnější a stabilnější. Takže uplatnění desek je skutečně univerzální.

Kvalitní desky pozná odborník, ale poctivý nábytek ocení každý

Běžný zákazník se o konkrétní truhlářské materiály tolik nezajímá, což je pochopitelné – zkrátka důvěřuje svému truhláři. Tentokrát se však na českém trhu objevil materiál, který může kromě profesionálních truhlářů zaujmout i běžné zákazníky. A důvodů proto je hned několik. Pro koncové zákazníky je to především vyšší kvalita oproti běžným laminovým deskám a velmi atraktivní cena. Desky LAMINO Plus jsou vhodné k výrobě veškerého domácího nábytku. Desky Lamino PLUS svými parametry a vlastnostmi převyšují evropské požadavky na výrobu deskových materiálů. Nábytek z desek lamino PLUS má mnoho výhod. Truhláři, kteří se rozhodnou pracovat s tímto materiálem, dodají svým zákazníkům kvalitní, odolný nábytek s dlouhou životností. Získají tak spokojeného zákazníka, a to se každému truhláři jistě vyplatí!

SDÍLET ČLÁNEK
Další články