Homepage Materiály a design Zásuvkový systém, který bude vašemu nábytku slušet

Zásuvkový systém, který bude vašemu nábytku slušet

Naše očekávání na kvalitu bydlení se neustále zvyšují a to co bylo dobré pro naše rodiče a babičky, nám už často nestačí. Některé kusy nábytku se nijak výrazně neproměnily, ale například moderní kuchyňskou linku poznáte na první pohled nebo dokonce na první dotyk. A to především díky kvalitnímu kování a inteligentním zásuvkovým systémům.

Pokud si plánujete pořídit nábytek, jehož používání bude příjemné a pohodlné, nesmíte volbu zásuvkového systému podcenit. A pokud patříte k těm, kteří preferují ta nejlepší a nejpreciznější řešení, pak rozhodně uvažujte nad zásuvkovým systémem ArciTech od společnosti Hettich. Ten představuje totiž nejvyšší kvalitu zásuvkového systému na českém trhu. Revoluční řešení zásuvkového systému ArciTech zaujalo designem a kvalitou nejen laickou, ale i odbornou veřejnost. Systém ArciTech se proto právem může pyšnit oceněním iF Product Design Award a certifikátem kvality LGA.

Inovativní zásuvkový systém nastavil nové standardy kvality a komfortu

Mezi největší přednosti sytému ArciTech patří ladnost pohybu, jednotlivé zásuvky se pohybují hladce a lehce, a to bez ohledu na váhu zásuvky. Mimořádná stabilita systému vám umožní pořídit si zásuvky s hmotností až 80 kg, k dispozici máte i výsuvy s nosností 40 a 60 kg. Ladný a lehký pohyb zajišťuje referenční výsuv Actro, který funguje na prizmovém principu. O rovnoměrný a hladký chod se zase stará synchronizace profilů. Přednosti výsuvu Actro jsou zjevné: optimální rozložení zátěže, k ovládání zásuvek stačí minimální síla, vyladěné a tiché tlumení a maximální stabilita u širokých zásuvek.

Systém ArciTech využívá v konstrukci zásuvek plnovýsuvy Actro s prizmovým principem, které zaručují hladký a lehký chod i při velkém zatížení. Synchronizované plnovýsuvy se speciálním stabilizátorem čela zásuvky zvládnou pohyb i velmi širokých (až 1200 mm), vysokých i těžkých zásuvek bez rizika vzpříčení při pohybu. Systém zásuvek ArciTech ve třech zátěžových skupinách od 40 kg přes 60 kg až po extrémních 80 kg na zásuvku přináší nábytkovým designérům takřka neomezené možnosti při tvorbě solitérních kusů i celých sestav kuchyňského a obytného nábytku.

Rychlé seřízení, snadná montáž

Tuto přednost ocení v první řadě truhláři – montáž nové kuchyně je snadná a rychlá a díky jednoduchému seřízení si všechno dokonale sedne. Seřizovat lze u vysokých zásuvek sklon čela, jeho výšku a 1,5 milimetrovou vůli nabízí systém i pro stranové seřízení čela. Stejně snadno a rychle se montují i čela a záda zásuvky, a to zcela bez nářadí.

Zatímco koncový uživatel u zásuvek ocení nadčasový vzhled, variabilitu zásuvek a komfortní obsluhu v podobě hladkého, lehkého a tichého chodu, výrobce a prodejce nábytku přesvědčí navíc ještě modulární rozmanitost funkčních řešení, spolehlivost mechanismů a dokonalá jednoduchost objednávek, přípravy výroby a finální montáže. A to všechno zásuvkový systém ArciTech nabízí!

Klasický reling nebo DesignSide?

Univerzálnost systému zaručuje, že další případné změny proběhnou rychle a snadno. Čela pro všechny varianty boků zásuvek užívají jedny předvrtané otvory – vyměnit klasický reling za atraktivní DesignSide nebo TopSide tak není žádný problém. Relingy i TopSide a DesignSide se montují do stejných otvorů v čele zásuvky. Záleží proto jen na vás a na vašem vkusu, které z variant dáte přednost. Navíc vaše rozhodnutí můžete časem přehodnotit, výměna boku zásuvky je opravdu snadná a rychlá. Vybírat si můžete z pěti barevných variant povrchové úpravy, tradiční stříbrnou a bílou barvu doplňuje elegantní antracit, šampaň a luxusní nerez.

Šířka zásuvek se může pohybovat od 275 mm až do 1200 mm, při pořizování nové kuchyně se tak nemusíte podřizovat téměř žádným limitům. Boky zásuvky mohou být dlouhé od 270 mm do 650 mm.

Vyberte si systém otvírání, který vám bude vyhovovat

I ten nejdokonalejší zásuvkový systém si vychutnáte jen v kombinaci s kvalitním systémem otvírání. Zásuvkový systém ArciTech lze kombinovat se systémy otvírání Push to open, Push to open Silent nebo Easys. Ať už si vyberete jakýkoli z uvedených systémů otvírání, vaše kuchyň bude fungovat tiše, hladce a hlavně spolehlivě.

Systém Push to open Silent zajistí spolehlivé otevírání a zavírání zásuvek bez nutnosti připojení elektrického vedení. Systém Push to open Silent je ukrytý pod dnem zásuvky. Montáž je jednoduchá a nevyžaduje zásah do rozměrů zásuvek.

Pomocí elektromechanického systému Easys se zásuvky otevírají téměř samočinně. Po lehkém zatlačení na libovolném místě čela zásuvka tiše a měkce vyjede z korpusu. Zavírání funguje stejně tak komfortně díky výsuvům Quadro nebo Actro s tlumením Silent System pro měkké dovírání.

Preciznost systému umožňuje navrhovat bezúchytková čela zásuvek a hladké plochy celých nábytkových sestav. A právě taková puristická řešení jsou aktuálním trendem moderního interiérového designu.

Chcete kvalitní kuchyň? Zvolte si zásuvkový systém ArciTech

Zásuvkový systém ArciTech naprosto spolehlivě a lehce zvládá manipulaci s těžkými zásuvkami. V nábytkovém designu uvolňuje ruce pro uplatnění moderních trendů a technologií. Se systémem ArciTech se dají excelentně vyrábět vysoké, široké a těžké zásuvky.

Systém ArciTech umožňuje vytvářet zajímavé kombinace zásuvek s různě vysokými a širokými čely, různými výškami bočnic a zad. A to jak v konstrukčním provedení klasických zásuvek, vysokých skříní na potraviny, zásuvek s vybráním pod dřez a v kombinaci klasické a vnitřní zásuvky, s různými relingy a dělicími systémy vnitřní organizace prostoru. Samozřejmostí je také nabídka příborníků (OrgaTray) a vnitřního členění (OrgaStore), dělicích kolíků, misek, protiskluzových podložek, držáků na fólie, na koření, na nože. Nabídka praktických doplňků je opravdu široká, což dobře ilustruje preciznost a promyšlenost celého systému. 

Široká škála možností na bázi jediné platformy vám nabízí nesčetné varianty a maximální flexibilitu. Velká variabilita systému znamená dokonalé využití prostoru, a to efektivním a hospodárným způsobem. Vybrat si zásuvkový systém ArciTech se prostě vyplatí!

 

Technické informace ve zkratce

3 výšky bočnic

8 délek

7 výšek zad

Barevné provedení: stříbrná, bílá, antracitová, šampaň a nerez

Boční nástavce (DesignSide, TopSide) pro vysoké zásuvky ve dvou výškách, relingy

Výsuvy: 40, 60 a 80 kg - tlumení Silent System

Systémy otvírání Push to open, Push to open Silent, Easys

SDÍLET ČLÁNEK
Další články