Homepage Materiály a design Láska ke dřevu a k truhlářskému řemeslu je nakažlivá

Láska ke dřevu a k truhlářskému řemeslu je nakažlivá

Není výjimkou, když se truhlářské řemeslo dědí v rodině z otce na syna. V případě Petra Nešpora - truhláře z Vysočiny, je to však trochu složitější. Svoje řemeslo zdědil po dědečkovi. Jiljí Nešpor byl venkovský truhlář, který se řemeslu začal věnovat naplno poté, co mu bylo zabaveno zemědělské hospodářství. A právě v jeho dílně se Petr Nešpor setkal s truhlářským řemeslem poprvé. Je to důkaz, že. I když se tato vášeň může projevit až v další generaci. Petr Nešpor začal podnikat pod vlastním jménem v roce 2007, s rostoucím počtem zakázek a zaměstnanců svoji živnost proměnil v malou, ale prosperující firmu s moderním a velkorysým výrobním zázemím. Rodinná firma od letošního roku na trhu působí pod jménem KZD nábytek s.r.o.

KZD – kvalita ze dřeva!

Třípísmenná zkratka v názvu společnosti má jednoduchý význam, který vystihuje i podnikatelskou filozofii firmy, ta nemá nouzi o nové zakázky, většímu růstu se však brání, a to z jednoduchého důvodu. „Ve firmě pracují kromě mne dva šikovní a zkušení truhláři, v takové sestavě jsem schopen garantovat prvotřídní kvalitu naší práce, což je pro mě zásadní. Chci ručit za kvalitu každého kusu nábytku, který opustí naši dílnu,“ říká Petr Nešpor. A to se firmě daří, důkazem toho jsou vracející se zákazníci, kterých má truhlářství z obce Bezděkov hodně, a to nejenom z České republiky. Právě v těchto dnech se firma připravuje na kompletní rekonstrukci dvou vídeňských bytů, od nových podlah a replik původních oken až po vybavení nábytkem na míru.

Od podlahy až po vestavěnou skříň nebo kuchyň na přání

Jak název firmy napovídá, těžištěm práce rodinného truhlářství je výroba nábytku. Zákazníci však přicházejí s různými požadavky, kterým se truhláři z firmy KZD nábytek snaží vyhovět. Takže mezi firemními realizacemi najdete dřevěné obložení schodiště, dveře a zárubně na míru, stejně jako zahradní stavby. Každý měsíc vznikají v dílnách firmy dvě zbrusu nové kuchyně, kromě toho se však truhlářství věnuje i sériové výrobě, třeba tradičního selského nábytku. Zkrátka škála truhlářské výroby firmy je opravdu široká, od dětských pokojů na míru až po stylové vybavení vinného sklípku. Navíc úspěšné truhlářství vám pomůže i s návrhem budoucího nábytku, ten má na starosti manželka majitele - i  design nábytku tak zůstává věrný rodinné tradici firmy.

Když si můžete budoucí nábytek prohlédnout předem

Současný nábytek je častěji vyráběn z moderních materiálů, například z laminovaných desek. Ovšem tím nejtradičnějším a nejkrásnějším truhlářským materiálem je stále ještě dřevo, se kterým v bezděkovské dílně pracují rádi. Dokonce si kvůli tomu pořídili vlastní pilu. Sám majitel firmy dřevo nakupuje a stará se o celé jeho zpracování, od řezání až po sušení. Zákazníci, kteří si žádají nábytek z masivu, oceňují, že v truhlářství KZD nábytek se nemusí orientovat jen podle malých vzorníků. Když se hledá správný barevný tón nebo se řeší kresba dřeva, jeho sukovitost nebo směrování letokruhů, truhláři pro zákazníky připraví reálné vzorky z konkrétního materiálu ve velikosti 30 x 30 cm. Každý zákazník si tak může budoucí vzhled svého nábytku dokonale prohlédnout a osahat. „Děláme to rádi, baví nás to a navíc je to pro zákazníky důležité. Z malých vzorníků je těžké si představit budoucí podobu nábytku. Když má zákazník pochybnosti, připravíme další vzorky, třeba s jinou kresbou dřeva, s jiným barevným tónem lazury a podobně. Zákazník tak má mnohem lepší představu, na co se může těšit,“ vysvětluje majitel firmy KZD nábytek s.r.o.

Nábytek od truhláře má řadu výhod a není nedostupný

Chcete si i vy pořídit kvalitní nábytek na míru? Není to žádný problém, stačí jen nalézt toho pravého truhláře, v naší zemi je jich stále dostatek – díky bohu. Kvalitní řemeslo se zkrátka nezapře a levná konfekční produkce z nábytkářských řetězců se s poctivým nábytkem od zkušeného truhláře nedá srovnat. Jenom musíte počítat s tím, že šikovný truhlář má hodně zakázek a možná si na něj budete muset chvilku počkat. Myslete na to a najděte si toho svého truhláře včas!

Zdroj: Truhlářství Petr Nešpor - KZD interier s.r.o. 

SDÍLET ČLÁNEK
Další články