Homepage Materiály a design Bydlení v anglickém stylu kousek od Plzně?

Bydlení v anglickém stylu kousek od Plzně?

S kvalitním truhlářem žádný problém

Zařídit si bydlení, které dokonale a ve všech detailech odpovídá našim představám, je snem každého z nás. Není to však snadný úkol, bez spolupráce s kvalitním truhlářem se přitom neobejdeme. Pokud tedy není naším ideálem interiér zařízený sektorovým nábytkem. A to nebyl rozhodně případ úspěšného obchodníka, který si na Plzeňsku pořídil reprezentativní bydlení a chtěl, aby celkovému konceptu domu odpovídalo i jeho vnitřní vybavení. Vkusně pojatá, historizující novostavba, která dokonale zapadla do venkovské krajiny, vsadila na masivní, dubový nábytek v klasickém stylu a byla to dobrá volba.

„Zákazník, který pochází ze zahraničí, měl jasnou představu, jak má budoucí interiér domu působit. Usiloval o klasický, reprezentativní nábytek, který dobře poslouží všem obyvatelům domu, ale obstojí i jako kulisa pro jednání s významnými obchodními partnery,“ popsal za truhlářství Aurum Interier, které je pod prestižní zakázkou podepsáno, jeho majitel Martin Pouska.

Najít tu pravou odpověď na zákazníkovo zadání nebylo přitom snadné, dodavatelská firma zúročila svoje zkušenosti se vkusem zákazníků v západní Evropě. Nalezení výsledného tvaru a vzhledu nábytku předcházelo mnoho konzultací s klientem.

„Není vždycky snadné z prvního zadání dojít až k finálnímu návrhu. V tomto případě jsme s klientem prohlíželi desítky našich předchozích realizací. U nábytku v anglickém stylu jsme našli společnou řeč. Jako materiál jsme zvolili dub, zákazník tak za svoje peníze získal luxusní, reprezentativní nábytek s obrovskou životností. V každém nábytku z masivu je kus poctivé práce, pod kterou se každý truhlář s hrdostí podepíše. Dub je vznešený materiál, se kterým je radost pracovat,“ přiznal majitel zakázkového truhlářství.

Splnit do posledního detailu všechny požadavky klienta byl náročný úkol. Do nábytkové sestavy ve společenské místnosti byly například užity speciálně vyrobené vitráže z leptaného skla. Zakázkové truhlářství tak muselo najít dodavatele, který byl schopen náročnému zadání vyhovět, ale podařilo se. Kombinace robustního, dubového nábytku s vitrážemi z čirého i barevného skla působí velmi vznešeně a honosně.

„Zvláštní zakázky s sebou přinášejí úkoly, s kterými se truhlář nesetká zcela běžně. Vždycky se rádi přiučíme, díky této zakázce jsem poznal odborníka na vitráže. Jako truhlář dovedu ocenit každé řemeslo. Celá realizace je však udělána klientovi přesně na míru. Všechny interiéry jsme společně procházeli, konzultovali jsme jeho potřeby: velikost knihovny, skříní nebo počet míst u jídelního stolu,“ vysvětlil Martin Pouska a dodal: „Navrhnout dobrý nábytek není možné bez důkladného poznání klienta.“

Venkovská rezidence slouží k vícegeneračnímu bydlení. Velkorysé prostory novostavby proto bylo nutné vybavit množstvím nábytku. Kromě komfortního obývacího pokoje, který dobře poslouží i při oficiálních příležitostech, vybavila plzeňská firma nábytkem i pracovnu, ložnici, kuchyň s jídelnou a dětský pokoj. Zatímco obývací stěna a nábytek v pracovně vsadil na tmavý odstín dřeva, skleněné vitríny a stůl do jídelny jsou bílé. Velmi elegantně působí i knihovna, která navzdory svojí mohutnosti, díky zdobným prvkům a krémově bílé barvě působí lehkým, skoro až lázeňským dojmem.

„Většina nábytku bude sloužit majiteli domu desítky let a stane se trvalým vybavením domu, tomu odpovídá i zvolený materiál. Jedinou výjimkou je nábytek v dětském pokoji, kde jsme užili lehčí materiály a jednodušší, moderní tvary. Je to proto, že dětský pokoj se bude měnit s potřebami jeho uživatelů,“ doplnil majitel truhlářské firmy.

Pokud vás nábytek v anglickém stylu zaujal a chcete si zařídit bydlení v podobném duchu, najděte si truhláře, který pro vás bude mít dostatek pochopení. Spokojit se s konfekčním nábytkem často znamená, rezignovat na vlastní představy a přání. A to je škoda. Spolupráce s kvalitním truhlářem se vám vyplatí – využijete dokonale prostor, který máte k dispozici a zcela svobodně rozhodnete o vzhledu i materiálu budoucího nábytku. Dobrý řemeslník vám zároveň dodá nábytek v kvalitě, k níž se velkoobjemová produkce ani nepřiblíží. Některé prostory individuální řešení přímo vyžadují.

V truhlářské výrobě se používá řada materiálů, mnozí truhláři však preferují jen některé z nich. V plzeňském truhlářství vám pomohou s návrhem i realizací moderní kuchyně nebo s paletovým nábytkem, ale svoji zálibu v tradičním nábytku z masivu vůbec neskrývají.

Klasický nábytek z masivu má svoje nezaměnitelné kouzlo. Záleží jen na vás, jaký materiál si vyberete. Nábytek lze vyrobit ze dřeva jehličnatých i listnatých stromů. Mezi cenově nejdostupnější dřeviny patří smrk a borovice, s vyšší cenou počítejte, když se rozhodnete pro dubový nebo bukový nábytek. Vsadit můžete i na vzácnější, třeba exotické dřeviny – exkluzivní materiál však zvýší výslednou cenu nábytku.

Běžný zákazník se často obává, že pořízení nábytku na míru je cenově velmi náročné a každý si ho nemůže dovolit. Není to však pravda. Pokud si nezvolíte nejdražší materiál, bude cena vyrobeného nábytku víceméně srovnatelná s cenou běžné, velkoobjemové produkce nábytkářských koncernů.

„Když si zákazníci uvědomí, že získají nábytek neporovnatelně vyšší kvality, nemají s cenou problém. Velkou výhodou nábytku od profesionálů je i jeho odborná montáž a precizní sestavení. Zákazníci se nemusí ničeho obávat, popíší nám vlastní představu a my jim už poradíme, jak lze jejich zadání realizovat,“ uzavřel Martin Pouska z truhlářství Aurum Interier, které najdete v Plzni na ulici Edvarda Beneše.

 

AURUM Interier s.r.o., Martin Pouska, www.auruminterier.cz

SDÍLET ČLÁNEK
Další články