Homepage Materiály a design Nábytek na míru v celém bytě? Proč ne!

Nábytek na míru v celém bytě? Proč ne!

V posledních článcích jsme se věnovali značně extravagantním a v mnoha ohledech nadstandardním interiérům, to však neznamená, že truhlářské řemeslo se neuplatní i v běžném bytě. Právě naopak. V klasickém bytě totiž oceníte nábytek na míru víc než jinde. A důvod je prostý, prostoru je málo, a když se to vezme za správný konec, s nábytkem na míru využijete dispozici bytu do posledního centimetru. A to se počítá. Navíc získáte nábytek, který dokonale odpovídá vašim představám, co se týče vzhledu i funkce. Podívejte se s námi, jak si zařídili byt starší manželé z Brna, kteří si od svého truhláře nechali vybavit celou domácnost.

Majitelé bytu měli výhodu v tom, že šikovného truhláře nemuseli složitě shánět. Obrátili se na firmu, s níž měli dobré zkušenosti z minulosti. Veškerou energii tak mohli věnovat hledání ideálních tvarů a barevných kombinací budoucího nábytku. A nebylo to snadné, protože se jednalo o náročnou realizaci, která se skládala nejenom z nové kuchyně, ale i z vybavení pracovny, ložnice, koupelny a předsíně. Nejlepší řešení hledali majitelé bytu společně s designérem z truhlářské firmy zhruba tři měsíce, vlastní realizace však byla hotová za dva týdny - i to je výhoda spolupráce s profesionálním truhlářem.

Kuchyň jako součást obývacího pokoje

Zbrusu nová kuchyň vsadila na jednoduché, čisté linie a osvědčenou kombinaci dřevěného ořechového dekoru a bílé, krémové barvy – to vše doplněné tmavou, luxusní pracovní deskou. Díky decentnímu barevnému provedení nová kuchyň, sama o sobě velmi elegantní, dobře zapadá do propojeného prostoru s obývacím pokojem. Kuchyňská linka složená ze dvou částí nabízí dostatek pracovního prostoru. O dobrý komfort bydlení se zase stará výkonná digestoř, která svým jednoduchým tvarem odpovídá celému konceptu kuchyně.

Dekory dřeva a výrazné barvy

V ostatních částech bytu jeho majitelé vsadili na kombinaci dřeva a výrazných barev. Celý interiér tak působí svěžím, mladým a radostným dojmem. Přesvědčte se sami. V ložnici se uplatnila kombinace břízy a oranžového lamina, majitelé bytu požadovali dostatek úložného prostoru nebo samostatně umístěné zrcadlo.

Méně výraznou, ale o to klidnější barvu nábytku si manželé pořídili do pracovny. Ta je vybavena nábytkem kombinujícím dřevo jabloně a zelené lamino v jemném a příjemném tónu. S přírodní zelenou se setkáme jak na desce pracovního stolu, tak na policích a skříních. Stejně jako v ložnici kladli majitelé důraz na dostatek úložného prostoru a praktické a přehledné uspořádání celé místnosti.

Odvážně použitá barva dokáže osvěžit i tak fádní prostor jako je chodba a předsíň. Sytá modrá barva je použitá nejenom na stěně u botníku a věšáku, ale objevuje se i na skříňkách, které ukrývají další a tolik potřebné úložné prostory. V koupelně se zase uplatnil tmavý a luxusně působící dekor, který se dobře hodí k dlažbě a obkladům koupelny.

Jak už jsme uvedli, vlastní realizace všech interiérů trvala dva týdny, truhlářská firma si vše potřebné připraví na dílně a ve vlastním bytě se postará už pouze o řemeslně dokonalé a profesionální sestavení nábytku, což vám ušetří do budoucna spoustu starostí. Veškerý nábytek do brněnského bytu vyrobila truhlářská firma Josefa Daňka z Tvarožné a odvedla vynikající práci, což potvrzují především spokojení majitelé bytu. Rodinné truhlářství při této realizaci uplatnilo více než dvacet let zkušeností s truhlářskou výrobou. Taky uvažujete nad tím, že si vybavíte vlastní domácnost kvalitním nábytkem na míru? S dobrým truhlářem získáte nábytek, který bude dokonale odpovídat vašemu interiéru i vašim požadavkům a nemusíte se bát, kvalitních truhlářů je na českém trhu dostatek, což dokazuje i tato realizace. Zkušený truhlář vám navíc poradí s volbou vhodných materiálů a pomůže vám nalézt nejlepší konstrukční řešení. Jen se rozhodnout!

Realizace: Josef Daněk - výroba nábytku a interiéru

SDÍLET ČLÁNEK
Další články