Homepage Materiály a design CO JSOU LAMINOVANÉ DESKY?

CO JSOU LAMINOVANÉ DESKY?

LAMINOVANÉ DESKY – POVRCHOVĚ UPRAVENÉ DŘEVOTŘÍSKOVÉ DESKY

Laminované desky jsou výbornou volbou v poměru vzhledu, ceny a uživatelské nenáročnosti. Ne každý si může dovolit nábytek z masivu, někdo o něj ani nemá zájem. Hlavní důvodem pro použití laminátových desek může být také názor na design a potřeba začlenit zvolený typ dekoru a barevného odstínu do konečného vzhledu interiéru.

 

Kvalita laminátových desek se odvíjí především od výrobce a jeho technologií zpracování. Povrchová úprava laminátových desek vzniká nalisováním dekorativního papíru impregnovaného aminoplastickými pryskyřicemi. Povrchová vrstva laminované desky tím získává požadovaný design a strukturu. Většinou se jedná o imitace dekoru dřeva, ale můžete si vybrat i z dekoru bambusu nebo kamene. Laminované desky jsou odolné vůči krátkodobému působení vody, zvýšené teplotě a chemikáliím používaným v domácnosti. Povrch lamina je snadno omyvatelný a dobře přizpůsobený běžné údržbě v domácnosti.

 

VYUŽITÍ LAMINÁTOVÝCH DESEK

Jak jsme již výše uvedli, laminátové desky jsou kvalitní, trvanlivé a jejich využití je široké. Záleží jen na vás, pro co se rozhodnete. Asi nejvíce využívané jsou tyto materiály při výrobě kuchyní. Jejich odolnost velmi dobře vyhovuje náročnému kuchyňskému provozu. Právě u kuchyní platí, že design a barvy stojí při návrhu a realizaci na prvním místě. V případě kuchyní jsou v nabídce také lakované desky a dvířka ve výraznějších barvách.

 

KOUPELNY

Laminátové desky je možné použít i v koupelně. Zde může mezi designéry existovat malý rozpor, zda použít laminátové desky, nebo například exotické dřevo, které se lépe hodí do vlhkého prostředí. Pokud na podlahu v koupelně použijete dřevo, mělo by se logicky objevit i v nábytku. Pokud ale máte dlažbu, pak nic nestojí v cestě, abyste pro realizaci skříněk použili laminátové desky. Jejich odolnost při užívání v běžném provozu koupelny je zcela vyhovující. Materiál do koupelny určitě konzultujte se svým truhlářem, společně vyberete ten nejvhodnější materiál pro koupelnový nábytek.

 

SKŘÍNĚ

Všechny skříně, klasické i vestavěné, a skříňkové systémy využívají laminátové desky v hojné míře. Je zcela jedno, zda se rozhodnete pro klasické či posuvné dveře, realizovat lze obě varianty. Laminátové desky se vyrábí v profilech 10–38 mm, pro velké a vestavné skříně je vhodné vybrat desky o šířce 38 mm. S výběrem vhodné desky vám ochotně poradí váš truhlář nebo nábytkové studio, které skříně realizuje.

 

DEKORY LAMINOVANÝCH DESEK

 

SDÍLET ČLÁNEK
Další články