Homepage Dětské pokoje DĚTSKÝ POKOJ DLE PRINCIPU FENG-ŠUEJ

DĚTSKÝ POKOJ DLE PRINCIPU FENG-ŠUEJ

Dětský pokoj je místem růstu, rozvoje a tvořivosti. Naše děti ovlivňuje obrovské množství elementů, které formují jejich osobnost. Abychom jim v rozvoji a spokojeném dětství pomohli, můžeme se při zařizování jejich pokoje nechat vést starým učením feng-šuej.

 

Dětem zařídíme pokoj tak, aby všechny síly byly v rovnováze, umožníme pozitivnímu toku energie eliminovat negativní výkyvy nálad, které jsou s dětstvím a dospíváním spojené.

Abychom mohli správně zařídit pokoj podle feng-šuej, musíme skloubit tři odlišné zóny. Klidné místo na spaní, ideální prostor pro hry a pracovní stůl na domácí úkoly. Nemusíme být zkušenými bytovými designéry, abychom to zvládli. Stačí se držet několika základních pravidel.

 

POSTEL V DĚTSKÉM POKOJI

Čelo postele opřete o stěnu nejlépe tak, že vyberete tu, která nemá okna a dveře. Proč je to důležité? Pracujeme totiž s energiemi jin a jang. Pokud by stěna měla otvory, jedná se o jangovou stěnu, kterou prochází energie, a jangová stěna vás nenechá v klidu odpočívat. Druhé pravidlo je, že postel nesmí být umístěna v průvanu. To bude jeden z nejtěžších úkolů, pokud jej však vyřešíte, eliminujete jeden z nejvíce rušivých a našemu zdraví neprospívajících elementů.

Na dětskou postel by neměly mířit žádné ostré hrany
oken, stěny, trámu nebo stolu. I když umístění postele
může vypadat jako složitá úloha, věnujte mu dostatek
času a zvažte všechny možnosti. Klidný spánek určitě
bude stát za to. Velmi často se z důvodu úspory místa
umisťují nad postel police a knihovničky. To je velká
chyba. Rozhodně z prostoru nad hlavou dětí eliminujte
vše, co by bylo těžké a zaplněné. Dalším drobným
oříškem bude umístění lampičky. Feng-šuej
nedoporučuje umisťovat v blízkosti hlavy žádné
lampičky nebo jiné elektrické přístroje (pozor na
dětské chůvičky).

Naprosto samozřejmé je, že v okolí postele musí být
uklizeno. Postel obložená plyšáky klidnému spánku
dětí nepřispívá. Naučte to své děti hned od začátku.

 

Dětský pokoj ve stylu feng-šuej

Barvy stěn mohou mít různé tóny a vzory, ale dodržujte je uceleně v jednotlivých zónách. Pro spací část zvolte tlumené barvy a klidný vzor.

 

HRAJEME SI

Bavíme se o dětském pokoji, takže nesmí chybět herní prostor. Důležitá je v tomto místě podlaha, děti si hrají převážně na zemi, proto je třeba, aby byla podlaha teplá. Ideálním materiálem je dřevěná podlaha , laminát je výrazně studenější. Plochu nezapomeňte doplnit alespoň kusovým kobercem. Koberce jsou náročnější na údržbu, ale dětem bude příjemněji.

 

Pokud jde o barevné provedení, střídejte jen 3 barvy. Pokud se tyto barvy objeví i v doplňcích jiné části pokoje, bude barevný soulad dokonalý. Jako doplňky vybírejte polštáře a sedací vaky oblých tvarů. Děti si mezi hrou rády odpočinou a navíc tyto doplňky zahrnou do svých her.

 

Nezapomínejme na školáky. Pokud zařizujete pokoj pro starší dítě nebo jej v budoucnu nechcete moc předělávat, mějte na paměti pracovní stůl s židlí. Nejčastější chybou, kterou děláme, je, že záda míří směrem do místnosti. Záda by měla mířit ke zdi, což poskytuje pocit bezpečí. Tím eliminujeme i negativní fakt, že na záda míří ostré rohy dalšího nábytku.

 

DVEŘE V DĚTSKÉM POKOJI

Dětský pokoj ve stylu feng-šuej        Dítě by mělo mít přehled, kdo do nich vchází, ale
současně by se nemělodívat přímo do otevřených
dveří. Při řešení pracovního místa je velmi důležitá
barevnost. Mnohdy se nám a tedy logicky ani dětem
do práce nechce. Proto si můžeme pomoci barvami,
které podporují energii pro kreativní práci. Pro dětský
pokoj se hodí například pastelově žlutá, oranžová
nebo světle zelená. Naučte děti hned od začátku, aby
si uměly uspořádat interiér a pracovní stůl. Chaos
totiž brání průchodu jak pozitivní a tvůrčí energie, tak
klidné a uvolňující energie, kterou potřebujeme
k regeneraci.

Pokud se v realizaci ideálně vyváženého pokoje ztrácíte, netrapte se a požádejte o pomoc odborníky. Šikovný architekt ve spolupráci s truhlářem vykouzlí vašim dětem kouzelný harmonický pokoj na míru. Pokud vás trápí otázka ceny, jednoduše si jejich služby nechte předem spočítat. Možná budete příjemně překvapeni, že cena je téměř srovnatelná se sektorovým nábytkem. Jak získat cenu přímo od truhláře?

SDÍLET ČLÁNEK
Další články