Homepage Dětské pokoje POZOR, POZOR: TADY BYDLÍ KLUK!

POZOR, POZOR: TADY BYDLÍ KLUK!

Se zařizováním dětského pokoje si nejčastěji lámou hlavu maminky. Ne že by se mezi tatínky nenašlo dost výjimek, ale většina z nich se spokojí s manuální spoluúčastí na takovém projektu. Jenže co dělat, když plánujeme dětský pokoj pro pány kluky? Pokoj pro malou princeznu navrhne každá maminka s lehkou duší, ale vcítit se do malého rošťáka, to už vyžaduje hodně mateřské empatie. Přinášíme vám několik nápadů do chlapeckých pokojů, třeba vás některé z nich budou inspirovat.

 

Máte doma malého sportovce?

       Je to tak, mladí kluci jsou plní energie a je těžko
je unavit.Když už musí tvrdnout doma, třeba kvůli
špatnému počasí, lépe to domácí vězení zkousnou,
když jim pokojíček proměníte v nápadité hřiště.
Různé žebříky, lana a žíněnky oceníte i v okamžiku,
kdy vaše ratolesti víc času než na hřišti stráví
s joystickem v ruce. Alespoň se po té nekonečné
střílečce mají kde protáhnout. Mezi nejoblíbenější
a nejosvědčenější vybavení chlapeckého pokoje
patří ribstoly. Pozor – ty nemusejí být umístěny
pouze na stěně pokoje, ale mohou přecházet až
do stropu. Z něj pak v nejlepším případě můžete
zavěsit lana, lanové žebříky, houpačky nebo
dokonce cvičební kruhy. 

Praktickou výbavou dětského pokoje může být i žíněnka, pokud tedy vyřešíte její skladování – třeba jednoduchým přichycením ke zdi. V takovém pokojíčku by se nenudil ani Miroslav Tyrš nebo Jindřich Fügner.

 

Za dveřmi bydlí Rocky Balboa!

Málokdo chce z vlastního syna vychovat nekompromisní mlátičku, ale nikdo nestojí o třídního otloukánka, takže elegantní boxerský pytel se hodí i do pokoje studenta víceletého gymnázia. Nakonec - učit se z paměti Máchův Máj nebo alespoň jeho začátek a jednotlivé rýmy prokládat levými a pravými háky je jistě dobrá a funkční metoda memorování. Když už se v pokojíčku objeví boxovací pytel, pak činky různých velikostí se vám tam jistě vejdou taky. S boxovacím pytlem si dobře poradí hokejista, stejně jako malý zálesák.

 

Fandí váš mladý Spartě nebo Slavii?

Kolik je na světě kluků, tolik je na světě vášní. Ale přeci jen, ruku na srdce. Mezi chlapci je rozhodně víc fanoušků kulatého nesmyslu než lovců a sběratelů motýlů. Tak fandí váš syn Spartě, Slavii nebo poskakuje ve vršovickém ďolíčku jako klokan? Tradiční výbavou pokoje malého fotbalisty je sedací pytel v designu fotbalového míče. Se zkušeným truhlářem se však nemusíte obávat ani náročnějších projektů – třeba patrová nebo vyvýšená postel si přímo koleduje o proměnu ve fotbalovou branku. Natrénovat si penalty bude v takovém pokoji úplná maličkost. Jen pozor na lustry a další křehké vybavení dětského pokoje - ve fotbalovém království mohou být ohroženy.

 

Námořník, objevitel nebo samotný kapitán Nemo

Hltá váš synátor jednu verneovku za druhou a usíná
s atlasem světa pod peřinou? Pak zkuste proměnit
chlapecký pokoj třeba v palubu zaoceánského parníku.
S drobnostmi jako jsou mapy a glóby vám nemusíme
radit, ale co takhle postel, do níž se šplhá po
námořnickém žebříku a lodní lana místo zábradlí?
Jistě, s takovým zadáním si neporadí každý tatínek,
ale šikovných truhlářů je spousta a dobře vám poradí
i zkušený interiérový designér – řada z nich se na
dětské pokoje specializuje.

Doladit takový pokoj už pro vás bude maličkost, vsadit můžete na kulatá okna, kormidla, signální vlaječky nebo pořádnou pirátskou vlajku. Zda si pořídíte i modro-bíle pruhované peřiny už záleží jen na vás! Tak A-h-o-j námořníci, vyplouváme!

 

Superhrdina jak vystřižený z komiksu

Tak nejdřív musíte zjistit, zachraňuje-li váš synek svět před všemi těmi padouchy v barvách Batmana nebo Supermana. Ale pozor, ve hře jsou i další hrdinové, co třeba nazlobený Hulk nebo kapitán America. Kdybyste totiž popletli základní barevnou kombinaci, doma by vás nepochválili. S komiksovými doplňky nebudete mít moc práce, k dispozici máte nejenom spoustu designových plakátů, obrazů a samolepek, ale i složitějších dekorací – třeba lampu se symbolem netopýřího muže. Pokud se však do komiksového pokoje pustíte opravdu naplno, pak se nabízí třeba postel v podobě legendárního batmobilu.

 

S hlavou v oblacích

Chodí váš chlapec s hlavou otočenou k nebesům a počítá všechna ta letadla, miluje vzducholodě anebo si hraje dokonce na kosmonauta, který se právě chystá přistát na cizí planetě? S trochou fantazie mu vystřihnete pokojíček, který by mu záviděl i malý princ. Je-li váš chlapec vášnivý modelář, pak mu nezapomeňte pořídit dostatečně velké poličky a vitrínky, protože s přibývajícím časem bude v jeho dětském hangáru uskladněno víc letadel než jich má k dispozici celá česká armáda. Tak Spitfire nebo Messerschmitt?

Je nám jasné, že chlapeckých fantazií je mnohem víc, jenže vyjmenovat je všechny je nemožné. Pokud jsme vás alespoň trochu inspirovali, jsme rádi a přejeme vám hodně štěstí při zařizování dětského pokoje. Ať si to vaši kluci pořádně užijí a vy s nimi!

SDÍLET ČLÁNEK
Další články