Homepage Pracovny UNIKÁTNÍ VÍCEÚČELOVÝ NÁBYTEK

UNIKÁTNÍ VÍCEÚČELOVÝ NÁBYTEK

Při zařizování dětského pokoje můžeme narazit na problém s prostorem. Ne každý si může dovolit velký dům, proto je třeba vycházet z dispozice prostoru a možností, které máme. Pokoj nezvětšíme, musíme se proto zaměřit na nábytek a jeho rozložení.


Vhodným příkladem může být vkusně a originálně zařízený malý prostor, který je v souladu s potřebami svého majitele. Potřebný úložný prostor byl situován do rohu hned na kraji místnosti, aby zbytek prostoru nebyl již ničím narušován. Hlavní dominantu a víceúčelový prostor tvoří rozkládací postel, na kterou z druhé strany přímo navazuje prostorný psací stůl.

Spojnicí mezi oběma kusy nábytku je boční knihovna, kteroutvoří přihrádky nepravidelných varů, barevně ladící se zdí. Polička zastává roli výjimečného designového prvku a zároveň jde o funkční kus nábytku. Velké ploché části postele a knihovny vyrobené z dřevotřískové a MDF desky jsou polepené textilní koženkou. Materiál je jemný a dobře se čistí a udržuje.

Barevná kombinace bílé a žluté prosvětluje celý pokoj a opticky jej zvětšuje. Vhodně zvoleným doplňkem k minimalistickému a současně pestrému interiéru je žlutá židle z poloprůsvitného plastu. Odvážné geometrické vzory na tapetách dodávají pokoji veselý vzhled a zrcadlo umístěné naproti posteli odráží velkou plochu pokoje, čímž napomáhá jeho optickému zvětšení.

 

SDÍLET ČLÁNEK
Další články