Homepage Rady a tipy ÚCHYTKY A KOVÁNÍ - JAK SI VYBRAT?

ÚCHYTKY A KOVÁNÍ - JAK SI VYBRAT?

Řešení nového nábytku není nikdy jednoduchá věc, proto jeho výběru věnujeme patřičný čas. Když překonáme to nejobtížnější a vybereme materiál a barvu, přijde na řadu kování a úchytky. Nastává další kolo výběrů, zvažování a nejistoty, co je pro nás nejlepší.

       Proč tomu tak je? Možná proto, že výběr je tak veliký.
Je všeobecně známo, že velký výběr ztěžuje volbu
a jasné rozhodnutí. Je možné, že vám bude chvíli trvat,
než najdete to pravé. Pokud si zařizujete kuchyň na
míru poprvé, nemáte tušení, jak moc může kování
změnit styl a efekt vaší kuchyně.

Rozhodli jste se pro kuchyň na míru? Pravděpodobně tedy neřešíte vše sami. I při volbě kování a úchytek je ideální nechat si poradit odborníky. V případě designového studia je volba snazší. Každé větší studio pracuje s 3D vizualizacemi, takže již na začátku si můžete nechat navrhnout několik variant úchytek a v klidu se rozhodovat.

 

Pokud řešíte realizaci s truhlářem, ani zde nemusíte být bezradní. Požádáte jej o vzorky několika úchytek, vyzkoušíte je v kombinací se skříňkami, ideálně si vše nafotíte a v klidu domova můžete přemýšlet. Na finálových úchytech realizace kuchyně nestojí, truhlář může v klidu pracovat a vy se můžete ještě chvíli rozhodovat.

Přesto by úchytky měly ladit s dalšími doplňky, celkovým
designem a barevností zadní desky kuchyně. Pokud přemýšlíte
o pozadí do stříbrna nebo podobných odlesků, asi se nebudete
zabývat černými rustikálními úchytkami. Pokud je otevřená
kuchyně propojená s obývacím pokojem ve starožitném stylu,
nebudou nejspíš vhodnou volbou tenké stříbrné úchytky.
      

 

I když se jedná v podstatě o nejlevnější část při realizaci kuchyně nebo skříněk, může jeho výběr úchytek významně ovlivnit úspěch či neúspěch celého provedení. Nechte si na jejich výběr čas a v klidu se rozhodněte, co bude pro vás to pravé.

 

Výhodou je, že dnes je na trhu nepřeberné množství a typů úchytek a kování, takže se nemusíte omezovat nabídkou. Vybrat si můžete například v Kili, s.r.o.

SDÍLET ČLÁNEK
Další články