Homepage Kuchyně Odsavače do každé kuchyně

Odsavače do každé kuchyně

Jak vybrat správný odsavač

Výkon odsavače by měl odpovídat minimálně sedminásobku a ideálně desetinásobku objemu místnosti, ze které má odvádět výpary. Pokud máte kuchyň propojenou s obývacím prostorem, musíte započítat oba pokoje. Šířka digestoře by měla být větší nebo stejně velká jako šířka varné desky. Vybrat si můžete z několika typů a také z designových linií Black, White nebo Sinfonia od značky Concept. U digestoří si můžete zvolit, zda chcete využívat recirkulaci, či přímý odtah.

Přímý odtah je výhodnější, protože nemusíte měnit uhlíkový filtr a účinnější, jelikož jde pára, oxid a veškeré pachy mimo místnost. Pokud nemáte možnost v kuchyni odvést páru ven, využijte jednoduše funkci recirkulace. Vzduch se přečistí a fouká zpět do místnosti.
Recirkulace je tišší, než přímý odtah a kromě tukového filtru má i uhlíkový, který pohlcuje pachy. Schopnost tohoto filtru pohlcovat pachy je dána četností jeho používání. Při normálním využívání 2 x – 3 x do týdne má tuto schopnost zhruba 3 – 4 měsíce. Tukový filtr z Vašeho odsavače můžete jednoduše vložit do myčky a spustit standardní program mytí. Pokud nemáte momentálně přístup k myčce, tak bohatě postačí i šikovné ruce a jarová voda.

Digestoře výsuvné
Moderní a zároveň velmi nenápadné, jsou výsuvné odsavače par, které jsou určeny pro přímou vestavbu do kuchyňské skříňky. Vysunuté jsou pouze v případě potřeby odsávání. Jsou ideální do menších kuchyní, kde není místo pro komínový odsavač. Standardně u odsavačů najdete nerezovou lištu, která ne vždy úplně zapadá do celkového designu kuchyně. U modelu OPV3660 můžete nerezovou přední lištu jednoduše odmontovat a vyměnit za lištu v dekoru Vaší kuchyně. Volba barev bude už jen na Vás.

Digestoře komínové
Nejen, že plní svou funkci v odsávání, ale hrají také důležitou roli jako designový prvek. Komínové odsavače patří mezi nejoblíbenější hlavně díky efektivnímu odtahu. Jsou ideální do větších kuchyní a ve většině případů se umisťují mezi dvě závěsné skříňky. Dle libosti si můžete uzpůsobit výšku odsavače. V balení jsou k dispozici dvě části "komínu", které do sebe "zapadají". Vy si můžete tuto výšku nastavit přesně podle svých představ.

Digestoře ostrůvkové
Ostrůvkové odsavače par jsou navržené přímo do prostorných, otevřených kuchyní, kde odsavač nelze připevnit ke zdi. Je tak vhodný do kuchyní spojených s obývacím prostorem. Před instalací je velmi důležité zjistit nosnost stropu. Funguje na stejném principu jako komínový odsavač s rozdílem, že ostrůvkový odsavač je připevněn ke stropu nad kuchyňský ostrůvek. Výšku si můžete nastavit stejně jako u komínového odsavače.

Digestoře podvěsné
Pokud řešíte každý milimetr v kuchyni, máme pro Vás jednoduché a elegantní řešení ve formě podvěsných odsavačů, které nezabírají téměř žádné místo. Jsou vhodné do menších kuchyní a montují se přímo pod skříňku nebo volně nad sporák. Minimalistický vzhled perfektně podtrhne design kuchyně.

 

SDÍLET ČLÁNEK
Další články