Homepage Kuchyně RUSTIKÁLNÍ KUCHYNĚ Z MASIVU

RUSTIKÁLNÍ KUCHYNĚ Z MASIVU

Rustikální kuchyně mají své nezaměnitelné kouzlo a mohou mít mnoho podob. Od stylu ala starožitná kuchyně, po vesnickou idylku až k farmářskému stylu. Ať už si vyberete jakýkoli styl, jedno by mělo zůstat neměnné – jediným skutečným materiálem pro takovou kuchyň je dřevo.

 

BÍLÁ RUSTIKÁLNÍ KUCHYŇ

Majitelka bílé kuchyně měla hned od začátku jasno. Nadchla se inspirací z provensálských kuchyní, které v jejich čistotě doplňovala jen levandule a další bylinky. Hlavním parametrem bylo využití prostoru a praktičnost při vaření.

 

Bílá rustikální kuchyně vznikala v poměrně velkorysém prostoru rodinného domu. Zajímavostí interiéru bylo také to, že z ní vedly křídlové dveře na terasu a otevřené zahrady. Když se architektka rozhlédla po zahradě, bylo jasné, co inspirovalo majitelku k výběru stylu kuchyně.

 

Vzhledem k tomu, že velké křídlové dveře již byly součástí interiéru, podřídil se jim částečně i styl samotné kuchyně. Kuchyňská linka je osazená klasickým kováním a doplněná spotřebiči, které styl staré provensálské kuchyně jen podtrhují.

 

bílá rustikální kuchyně

 

Vzhledem k tomu, že rodina jí v obývacím pokoji, nebo na terase, odpadla nutnost zakomponovat jídelní stůl. Přesto, pokud se někdo bude chtít najíst přímo v kuchyni, poslouží mu velký ostrůvek, ke kterému jsou přisazené dvě pohodlné vysoké stoličky. Podlaha v kuchyni zůstala hnědá a navazuje tak na stejnou podlahu v celém domě.

 

RUSTIKÁLNÍ KUCHYNĚ PRO RANČERKU

Druhá kuchyně se od té předchozí v mnohém liší. Její majitelka strávila mnoho let v Argentině a po návratu zpět do Česka se rozhodla vybudovat rodinnou farmu. Časem se ale rodina rozhodla, že farma bude sloužit také pro hosty a proto by jí měl odpovídat i interiér. Všechny prostory tak byly navrhované tak, aby sloužili jak rodině, tak ubytovaným návštěvníkům farmy.

 

rustykální kuchyně

 

Kuchyně je rozprostřená v opravdu velmi velkorysém prostoru a oddělená do několika bloků. Hlavním požadavkem bylo, aby se zachoval nezaměnitelný – moderní -  rančerský styl a zůstaly oddělené pracovní a odpočinkové zóny. Hlavní dominantou kuchyně je bar s velmi stylovými židlemi, podobný design se objevuje i na sedacích soupravách a křeslech v celém domě.

 

Hlavní pracovní části jsou situované v levé části místnosti, zde majitelé vaří pro své hosty v otevřené kuchyni. Hlavní bar slouží jako jídelní a odpočinková zóna, která umožňuje přípravu snídaní a menšího občerstvení. V pravé části pak začíná odpočinková zóna.

 

Kombinace masivu a tyrkysové barvy dřeva a doplňků působí nesmírně osvěžujícím dojmem. Tyrkysová barva vnáší do místnosti kouzlo exotiky a barev Jižní Ameriky. Rančerka byla s realizací nadmíru spokojená a velký obdiv sklízí s každým nově příchozím návštěvníkem.

SDÍLET ČLÁNEK
Další články